Galingoji pagrindinė gelbėtojų trasporto priemonė. Andriaus Juškevičiaus nuotr.

Šiemet dėl karantino ugniagesiai profesinę savo šventę paminėjo kukliai, be viešų sveikinimų ir padėkų. „Švyturio“ redakcija 35 rajono ugniagesius nusprendė pagerbti, apžvelgdama jų darbą karantino metu ir kartu su laikraščio skaitytojais pasidžiaugti įamžintomis jų darbo akimirkomis.

Degė pievos ir kaminai

Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Nerijus Ciparis sako, kad karantino metu nesulaukta išskirtinių iškvietimų. Fiksuoti šiam laikotarpiui būdingi įvykiai – degė pievos, kaminai.

„Pasikeitė ne mūsų darbas, bet reikalavimai budėjimo metu: laikytis visų saugumo reikalavimų būnant savo patalpose, keičiantis pamainoms, tvarkant teritoriją“, – sako N. Ciparis.

Tiesioginę įtaką dėl ekstremalios padėties šalyje iš tiesų pajuto ne Kretingos rajono, bet grupelė uostamiesčio ugniagesių. Du mobilūs Klaipėdos ugniagesių ekipažai yra paruošti vykti į koronaviruso židinį, pavyzdžiui, prireikus pervežti užsikrėtusį asmenį.

„Mes į patį židinį nevyks-tam, nors bazinę teoriją dar sykį pasikartojome, kai ko pasimokėme, pavyzdžiui, kaip apsirengti apsauginius kostiumus. Savivaldybė mus aprūpino visomis reikalingomis apsaugos priemonėmis: dezinfekciniu skysčiu rankoms ir paviršiams, apsauginėmis kaukėmis, respiratioriais, apsaugos konstiumais, pirštinėmis“, – pasakoja rajono ugniagesių vadas.

N. Cipario teigimu, į savaitę ugniagesiai sunaudoja tik apie pusę litro dezinfekcinio skysčio per savaitę: „Mūsų žmonės protingi. Jei yra galimybė, nusiplauna rankas su muilu. Tačiau kiekvienoje transpor-to priemonėje yra dezinfekcinio skysčio buteliukas. Grįžę dezinfekuoja batus, pavaras, vairą“.

Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad ugniagesiai ir ne karantino metu turi išskirtines apsaugos priemones – šalmą su skydeliu, kuris dengia veidą. Iš po šalmo matyti tik akys. Gelbėtojai turi ir deguonies pripildytus kvėpavimo aparatus.

„Ugniagesio darbo kostiumas jau yra efektyvi apsauga – jei ugnis neįkimba, tai virusas tuo labiau“, – sako N. Ciparis.

Didžiausią ugnį numalšino Kūlupėnuose

Vieną iš didžiausių karantino metu įvykių gaisrų rajone pamena ugniagesys Vytautas Jakštas, tą sykį pats gesinęs ugnies liepsnas.

11 d. naktį gelbėto-jai vyko į Kūlupėnus, kur degė gyvenamosios paskirties, bet negyvenamas namas.

„Ūkininkai čia laikė malkas, šieną, pačių pasigamintus suolus. Akivaizdu, kad tai buvo padegimas, nes pastate net nėra elektros, niekas aplinkui negyvena. Šeimininkas sakė, kad tai buvo ne pirmas toks atvejis, bet anksčiau jis pats spėdavęs ugnį užgesinti“, – V. Jakštas.

Tą sykį ugnį gesino net trys brigados: Kretingos, Kartenos ir Salantų.

Karantino metu nuo kovo 16 d. iki gegužės 6 d. Salantų ugniagesiai į iškvietimus vyko 16 kartų, Darbėnų – 11, Kartenos – 9 ir Baublių – 7 kartus.

60 procentų visų iškvietimų buvo į gaisrus. Degė gyvenamieji ir ūkiniai pastatai, pievos, net transporto priemonės. Likusioji dalis iškvietimų sudarė gelbėjimo darbai, ant kelio užvirtus medžiams, ar kelio tvarkymas po autoįvykio.

Kretingos rajono priešgaisrinėje tarnyboje dirba 35 ugniagesiai gelbėtojai ir 2 administracijos darbuotojai.

 2,638 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes