Silvijos Statkutės nuotr.

Net ir penktadienį prašniokštęs lietus nesugadino šeštadieninio žvainiškių žoliavimo. Jau ne vienerius metus Salantų kultūros centro Žvainių skyrius vaišina savo svečius ypatingosiomis žolelių arbatomis, kurioms žiedelių ir lapelių kasmet prisirenka savo rankomis.

Šiųmetį žolelių rinkimą – edukacinį užsiėmimą „Pievos kvepia medum“ – žvainiškiai skyrė žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.

Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė labai džiaugėsi jog šiemet į tradicinį žoliavimą įsiliejo ir Salantų miesto bibliotekos bei Erlėnų filialo bibliotekininkės.

Ištikimieji žoliautojai ne tik rinko šviežias žoleles, bet į užsiėmimą atėjo stropiai atlikę namų darbus – jau pridžiovinę įvairių žolelių.

Kaip ir kasmet, Žvainių žoliautojams savo sodybos vartus mielai atvėrė Andžela ir Pranas Dvarionai.

Nuoširdžiai sukauptomis žiniomis apie liaudies mediciną dalijosi į Kretingą visai neseniai šviežiai atsikėlusi žolininkė Silvija Statkutė.

„Žvainių skyriuje vėl kvepės žolelių arbata, vėl turėsim ką patys gerti, kuo vaišinti svečius ir ką brangiems bičiuliams padovanoti“, – džiaugiasi V. Valančiutė.

 2,312 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes