Vakar buvo policijos pareigūnai sulaikė 18 asmenų, įtariamų prekyba narkotikais ir žmonių išnaudojimu.

Didelės tarptautinės operacijos metu pareigūnai sulaikė 18 asmenų galimai priklausančių nusikalstamam susivienijimui.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai, glaudžiai bendradarbiaudami su Airijos ir Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airijos) pareigūnais, koordinuojant  Eurojustui ir Europolui, talkinant Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų  rinktinei „Aras“, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus apskričių VPK pareigūnams, vakar, rugpjūčio 26 d., atliko didelio masto sulaikymų ir kratų operaciją Lietuvoje, Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje).

Realizuotas ilgalaikis ir sudėtingas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, pinigų plovimo, prekybos žmonėmis bei dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje.

Nustatyta, jog mažiausiai 65 žmonės buvo išnaudojami prekybai narkotikais Airijos ir Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airijos) gatvėse.

Rugpjūčio 26 d. įvairiose Airijos, Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airijos) ir Lietuvos vietose pareigūnai iš viso sulaikė 18 įtariamųjų, iš jų – 10 Lietuvoje, tarp sulaikytųjų – 37-erių metų lig šiol Lietuvoje neteistas, šio nusikalstamo susivienijimo lyderis.

Pareigūnai atliko kratas apie 65 vietose, kurių metu aptikta daugiau nei 136 000 eurų grynais pinigais, 12 400 Jungtinės Karalystės svarų, taip pat apribotos nuosavybės teisės įtariamųjų turtui – žemės sklypams, butams, automobiliams, kurių rinkos vertė gali siekti apie 700 000 eurų.

Įtariama, kad heroiną platino Airijoje ir Anglijoje

Organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai įtariami dideliais kiekiais platinę narkotinę medžiagą heroiną Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje).

Tyrėjai įtaria, jog lietuvis nusikalstamo susivienijimo lyderis, padedamas dviejų kitų asmenų, taip pat verbavo asmenis Lietuvoje ir juos išnaudojo nusikalstamai veikai daryti – platinti minėtose šalyse narkotines medžiagas. Iš viso nuo 2015 m. prie šio nusikalstamo susivienijimo prisijungė arba buvo pasitelkti atskiriems nusikaltimams daryti ne mažiau kaip 20 asmenų.

Labiausiai išnaudojo socialiai pažeidžiamus lietuvius

Tyrimo metu nustatyta, jog žemiausia nusikalstamo susivienijimo grandis – gatvės prekeiviai, daugiausia lietuvių kilmės, socialiai pažeidžiami ar priklausomybių turintys asmenys, pagal išankstinį susitarimą ir žinant, jog jie bus išnaudojami nusikalstamai veikai daryti, buvo gabenami į minėtas šalis prekiauti narkotinėmis medžiagomis.

Minėto nusikalstamo susivienijimo dalyviai įtariami tarptautiniu mastu organizavę ir pinigų „plovimą“ didelėmis sumomis, t.y. nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą įgyjant kilnojamo ir nekilnojamojo turto, atliekant kitas susijusias finansines operacijas.

Atlieka ir finansinį tyrimą

Aprašytoje byloje atliekamas ir finansinis tyrimas.

Tokio masto tarptautinė operacija, koordinuota Eurojusto ir Europolo, yra sėkmingo ilgalaikio bendradarbiavimo tarp trijų šalių rezultatas.

2018 m., Klaipėdos apskrities VPK KPONTV inicijavus šį ikiteisminį tyrimą, buvo sudaryta jungtinė tyrimo grupė, kurią koordinavo ir finansavimą skyrė Eurojustas.

Glaudų Lietuvos atstovų bendradarbiavimą su Airijos ir Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airijos) pareigūnais užtikrino šeši koordinaciniai susitikimai Eurojuste, Hagoje.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK viršininko Alfonso Motuzo „tokio masto tarptautinės operacijos liudija apie mūsų pareigūnų profesionalumą ir gebėjimą nuosekliai ir ilgai dirbant išaiškinti net itin gerai konspiruotas įtariamųjų galimai vykdytas nusikalstamas veikas. Visgi tyrėjai įtaria, jog nukentėjusiųjų skaičius gali būti gerokai didesnis, tad prašome visus, galimai tapusius šio nusikalstamo susivienijimo organizuotos prekybos žmonėmis aukomis, nedelsiant kreiptis į Klaipėdos apskrities VPK KPONTV tel. 8 700 60904 arba 8 700 60887“.

„Tokie geri rezultatai nebūtų buvę pasiekti, jei ne glaudus Lietuvos, Airijos ir Jungtinės Karalystės atstovų bendradarbiavimas. Labai svarbus ir Eurojusto teisinis koordinavimas. Ši byla atskleidžia, jog glaudžiai bendradarbiaudami, kartu galime užtikrinti, jog narkotikai nepasiektų gatvių ir žmonės galėtų jaustis saugūs“ –  sakė Margarita Šniutytė-Daugėlienė, Lietuvos nacionalinė narė Eurojuste.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Nustatyta, jog mažiausiai 65 žmonės buvo išnaudojami prekybai narkotikais Airijos ir Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airijos) gatvėse.

 10,078 peržiūrų (-a)

80% LikesVS
20% Dislikes