Vasaros vaikų stovykla Šukės bibliotekoje buvo organizuota įgyvendinat Kretingos rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Skaityk, atrask, kurk“. Penkias dienas stovyklautojai leido įdomiai ir turiningai – susipažino su vaizduojamąja ir taikomąja tautodaile. Edukacinėje paskaitoje-susitikime su dailininke Regina Martišiene dalyviai ne tik gilino žinias apie Gyvybės medžio sampratą ir įvaizdį lietuvių kultūroje, tautosakoje, dailėje, bet dailininkės padedami išbandė save tapybos meno užsiėmimuose, piešė gyvybės medžius.
Stovyklos metu dalyviai turėjo galimybę „tapyti“ įvairiomis gamtinėmis medžiagomis, panaudojant augalus, vaisius ir pasigaminti jų atspaudų atvirukus.

Vaikams įsimintina nepaprastai įdomi kūrybinė edukacija, kurią vedė į biblioteką atvykusi Darbėnuose gyvenanti kultūros paveldo puoselėtoja Vida Viskontienė. Edukacijos metu viešnia pristatė rištinės lėlės gamybos pagrindus, paaiškino patį lėlės rišimo gamybos procesą ir pamokė, kaip galima patiems pasidaryti lėles be adatos, be siuvimo dygsnių. Padedant amatininkei vaikai patys susikūrė rištines lėles.

Paskutinę stovyklos dieną Šukės bibliotekininkė Asta Kliknienė pamokė vilnos vėlimo meno ir vaikai susikūrė dovanėles sau – veltinio seges.
Džiugina, kad laikas, prabėgęs stovykloje, suteikė dalyviams daug naujos patirties ir žinių. Visą rugsėjį Šukės bibliotekoje eksponuojama vaikų „Gyvybės medžio“ piešinių, rankų darbo rištinių lėlių, atvirukų su spalvotais augalų atspaudais bei segių iš veltinio paroda primena vasaros stovykloje patirtus vaikų įspūdžius.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos
Šukės filialo vyresnioji bibliotekininkė Asta KLIKNIENĖ

 33,154 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes