Jau šiandien kretingiškiai pagaliau galės naudotis beveik šimtu naujų, modernių požeminių konteinerių, kuriuos dengiančios plastikinės pakuotės mėnesių mėnesiais šitaip erzino miesto gyventojus.

Įrengė 16 atliekų surinkimo aikštelių
Ketvirtadienį Klaipėdos regioninis atliekų tvarkymo centras (KRATC) „Kretingos komunalininkui“ eksploatuoti perdavė 16 požeminių modernių atliekų surinkimo aikštelių, kurių kiekvienoje įrengta po 5-6 požeminius konteinerius, skirtus mišrioms komunalinėms atliekoms, plastikui, stiklui ir popieriui.

Tokie konteineriai įrengti Kęstučio, Klaipėdos, Žaliojoje, Vilniaus, Žemaičių, Sporto, Savanorių, Miško, J. K. Chodkevičiaus gatvėse, kur gyvena daigiausiai gyventojų.
Tokia moderni atliekų surinkimo aikštelė įrengta ir prie Kretingos vasaros estrados.

Senieji konteineriai stovės dar mėnesį
Senieji konteineriai pereinamuoju laikotarpiu šiose vietose dar bus palikti, tačiau tik apie mėnesį laiko. Taip pat, dėl Vilniaus gatvės rekonstrukcijos darbų, kol kas dar nebus galima naudoti ten esančiais požeminiais konteineriais.
Aikštelių vietas buvo siekiama parinkti tokias, kur ir dabar yra pastatyti bendrieji konteineriai, kad gyventojams, nešantiems išmesti šiukšles, nereiktų keisti įpročių. Tačiau kai kurios vietos buvo keičiamos dėl požeminių komunikacijų, trukdančių įrengti požeminius konteinerius. Visos aikštelių įrenginėjimo vietos buvo derintos su gyventojais.

Naujos požeminių konteinerių aikštelės įrengtos vykdant projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Klaipėdos miesto, Skuodo ir Kretingos rajonų bei Neringos savivaldybėse“. Projektą administruoja ir pagrindiniu projekto koordinatoriumi yra UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“. Įrengti 16 požeminių aikštelių kainavo beveik 1,4 mln. eurų, iš jų kiek daugiau nei 52 tūkst. eurų skyrė Kretingos rajono savivaldybė.

Po žeme lėtėja irimo procesas
Kretingos rajone taip pat dar bus įrengta 15 pusiau požeminių ir 49 naujos antžeminės atliekų konteinerių aikštelės.
„Nauji požeminiai konteineriai – tai Kretingos rajone diegiamos modernios atliekų surinkimo sistemos dalis bei šiuo metu yra įrenginėjamos ir pusiau požeminės bei naujos antžeminės atliekų konteinerių aikštelės, – sako Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė. – Naujieji konteineriai yra pritaikyti neįgaliesiems, taip pat jų rezervuarai yra penkis kartus talpesni už naudojamus antžeminius konteinerius“.
Direktorė atkreipė dėmesį į dar vieną požeminių konteinerių privalumą. Po žeme esančiuose maišuose atliekos būna žemesnėje temperatūroje, dėl ko sulėtėja jų irimo procesai ir į aplinką nesklinda nemalonūs kvapai.

 13,790 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes