Pėsčiomis kirsti geležinkelio nepažeidus taisyklių neįmanoma, nebent – automobiliu arba ...skriste. Aisto Mendeikos nuotr.

Pėstieji, norintys iš Kretingos centro pasiekti miesto kapines šalia kelio į Darbėnus ir einantys per geležinkelio bėgius, rizikuoja būti nubausti už draudžiančiųjų ženklų ignoravimą. Nerizikuoti galima tik vienu atveju – per geležinkelį skristi oru.
Visur – draudžiamieji ženklai

Į „Švyturio“ redakciją užsukęs kretingiškis Alfonsas Slavinskis tikino, jog niekaip negali surasti vietos, kur saugiai galėtų pereiti geležinkelio bėgius ir pasiekti kapines. Ne tik dėl rizikos pakliūti po traukinio ratais, bet ir dėl to, kad gali būti nubaustas už ženklų nepaisymą.
„Kaip žmogui pėsčiomis patekti į kapines? Anksčiau ši problema neiškilo, nes dažniausiai vykdavau automobiliu. Tačiau šį sekmadienį eidami pėstute kartu su žmona susimąstėme, ar gali žmogus pėsčiomis patekti į kapines nepažeisdamas įstatymo?“ – sakė A. Slavinskis.

„Jeigu aš einu per pėsčiųjų perėją, pro tiltelį į kalną pakylu, einu ties „kioskais“, per bėgius ir ten kabo lentelė – „Pašaliniams eiti draudžiama“. Toliau einu palei bėgius, šaligatvius, ten ateinu ir per bėgius tako jau nėra. Mes su žmona sekmadienį ėjom. Visuomet pro ten einam, kažkaip vaikščiodavom „pinigų ieškodami“, o dabar pakėliau akis ir žiūriu, kad visur sustatyti draudžiamieji ženklai. Tad ir pasakiau žmonai, kad neisime per bėgius. Tuomet paėjom toliau asfaltu ir jis vis tiek ties pervaža baigiasi. O ties pervaža taip pat – draudžiantis vaikščioti ženklas“, – išsamiai apie kelionę link kapinių pasakojo kretingiškis.

Vyriškis atviravo, kad dėl situacijos absurdiškumo netgi norėtų, jog ties pervaža stovėtų policijos pareigūnai ir jį sulaikytų, bandantį patekti į kapines.
„Tuomet norėčiau, kad patys pareigūnai paaiškintų, kaip nepažeidžiant eismo taisyklių man pasiekti kapines“, – sakė redakcijos svečias.

Vieta pažymėta nelaimėmis
Tuo labiau, kad kretingiškiams puikiai žinoma, jog eiti J. Basanavičiaus gatve link kapinių pramintu taku ir lipti per geležinkelio bėgius yra itin pavojinga. Čia buvo ir skaudžių nelaimių.
Todėl nestebina, jog geležinkeliečiai pasirūpino saugumu ir iš abiejų bėgių pusių įrengė ženklus, draudžiančius vaikščioti. Tačiau stebina tai, kad ir kitoje vietoje, šalia pervažos, irgi stūkso tokie pat ženklai. Juolab, kad abiejose bėgių pusėse įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai.

Vadinasi, pėstiesiems ar dviratininkams galima keliauti taku tik iki geležinkelio bėgių. Toliau – tik skristi oru?
Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis „Švyturiui“ paaiškino, jog AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lietuvos automobilių kelių direkcija turi susitarimą dėl pervažos sutvarkymo.
„Savivaldybė buvo įsipareigojusi įrengti pėsčiųjų taką. Tai ir buvo padaryta. Lietuvos automobilių kelių direkcija sutvarkė jos žinioje esančio kelio važiuojamąją dalį. Geležinkeliečiai turėtų sutvarkyti pačią pervažą“, – sakė P. Černeckis.
Pėsčiųjų takas įrengtas, važiuojamoji kelio dalis irgi sutvarkyta, tačiau kodėl vis dar stovi pėstiesiems vaikščioti per geležinkelio bėgius draudžiantys ženklai, P. Černeckis paaiškinti negalėjo.

Pasak jo, AB „Lietuvos geležinkeliai“ planuoja rekonstruoti pervažą, darbai turėtų prasidėti kitąmet.
„Dabar į kapines ar kur nors kitus einantys žmonės geležinkelio bėgius gali pereiti važiuojamąja kelio dalimi. Suprantu, jog tai nėra labai saugu, tačiau kitaip neišeina“, – „Švyturiui“ sakė P. Černeckis.
Sulaukti komentaro dėl susiklosčiusios situacijos iš AB „Lietuvos geležinkeliai“ per dvi dienas „Švyturiui“ nepavyko. Tad lieka neaišku, kada kretingiškiai pėstieji, keliaudami per geležinkelio bėgius, galės drąsiai pasinaudoti pėsčiųjų taku ir saugiai pasiekti kitą geležinkelio pusę.

Aistas MENDEIKA

Aušrinė SINUŠAITĖ

 24,391 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes