Kretingos rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma skilo į tris dalis. Ką tik susikūrė jungtinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų-Lietuvos liberalų sąjūdžio frakcija. Šiek tiek anksčiau, pavasarį, po viena vėliava stojo jungtinė Visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ ir Darbo partijos frakcija. Savo frakciją daugumoje dar turi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Dabar didžiausios frakcijos, kraštiečių ir konservatorių-liberalų, turi po septynis narius, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga – keturis. Opocizijai atstovaujančiųjų gretose yra penki socialdemokratai ir dar du tvarkiečiai.

Naujosios jungtinės konservatorių-liberalų frakcijos atstovas TS-LKD Kretingos skyriaus pirmininkas Dangiras Samalius tikino, jog sukūrus jungtinę frakciją bus sustiprintos dviejų partijų pozicijos Savivaldybės taryboje. Anksčiau sukurta jungtinė kraštiečių-darbiečių frakcija irgi atsiradusi, anot jo, dėl tokios pat priežasties.

Tikriausiai todėl, bent jau viešai, abiejų valdančiojoje daugumoje dirbančių frakcijų atstovai liberalas Romualdas Jablonskis bei darbietis Antanas Puodys tikino, jog dabar labiau bus atsižvelgiama į kitų nuomones, daugiau bendraujama, tariamasi. Kaip jie sako, suprantama, viskas daroma Kretingos rajono gyventojų labui.

Tačiau yra ir kita priežastis. Pasak liberalų, kurių iki šiol valdančiojoje daugumoje buvo tik du, vado R. Jablonskio, daugiau savo narių turinčios daugumos partijos bus priverstos įsiklausyti ir į jų žodžius, paisyti jų nuomonių. Kitaip tariant, „mažiesiems“ nusibodo būti „didžiųjų“ šešėlyje. Jie irgi nori dalyvauti frakcijų posėdžiuose, svarstant rajonui svarbius klausimus bei ginti savo įsitikinimus.

Valdančiosios daugumos nesutarimų požymių pasirodė jau pavasarį, kai Savivaldybės taryboje buvo svarstoma Administracijos bei jos vadovo praėjusių metų veiklos ataskaita. Suprantama, kad jai nenorėjo pritarti opozicija. Tačiau nelabai entuziastingai ataskaitai pritarė ir kai kurie valdančiosios daugumos atstovai, turėję ne tik aštresnių klausimų administracijos vadovams, bei ir pažėrę nemažai kritikos. Tačiau ataskaitai vis dėlto buvo pritarta.

O per karantiną vieno Finansų ir ekonomikos posėdžio metu meras Antanas Kalnius buvo netgi išjungęs komiteto pirmininko Dovydo Bajoro mikrofoną! Taigi, emocijos per kraštus nuolat liejosi tarp pačių valdančiųjų.

Kitas rimtesnis valdančiosios daugumos susikirtimas įvyko Tarybos posėdyje, svarstant buvusios Viešosios bibliotekos pastato likimą. Viena valdančiųjų pusė kovojo už tai, kad jame įsikurtų krašto apsaugos savanoriai, kita pusė stengėsi tokiam siūlymui nepritarti, o pastatą parduoti. Gana sunkiai, bet vis dėlto nugalėjo konservatorių pasiūlymas Vilniaus gatvėje įkurdinti savanorius.

Valdančiojoje daugumoje atsiradus dviem jungtinėms frakcijoms, turinčioms po vienodą skaičių narių, daugiau svorio įgijo ir keturis narius turinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija. Pasak jos atstovės Vitalijos Valančiutės, jungtis prie vienos ar kitos jungtinės frakcijos kol kas neketinama. Bent jau toks klausimas frakcijoje dar nebuvo svarstytas.

Kitaip tariant, kas įgis gana didesnę persvarą valdančiojoje daugumoje – kraštiečiai ar konservatoriai –labiausiai priklausys nuo valstiečių sprendimo.

Viešai tvirtinama, jog jungtinės frakcijos valdančiojoje daugumoje kuriamos tam, kad dvi daugiausiai narių turinčios partijos galėtų sustiprinti savo pozicijas. Tačiau, regis, kaupiasi kur kas tamsesni debesys, pranašaujantys didesnę politinę audrą. Artėjantys Seimo rinkimai, ko gero, yra tik viena kova prieš besikaupiantį mūšį Kretingos rajono politinėje arenoje.

 112,627 peržiūrų (-a)

60% LikesVS
40% Dislikes