Praėjusį savaitgalį dvejomis rungtynėmis Kretingoje naująjį regionų krepšinio lygos sezoną pradėjo saviškiai „Kretingos” krepšinio komanda. Penktadienį sezono atidarymo rungtynėse „kretingiškiai” po apylygių dviejų pirmųjų kėlinukų antroje rungtynių pusėje įrodė savo pranašumą pries Kauno „LSU-Atleto” komandą rezultatu 96-64. Panašiu scenarijumi klostėsi ir antroji savaitgalio dvikova prieš Plungės „Olimpo” ekipą, kai „Kretingos” komanda savo persvarą prieš varžovus rezultatu 92-76 įrodė sėkmingai sužaidus trečiąjį ir ketvirtąjį rungtynių kelinius.

„Studentus” pranoko fiziniu pasirengimu ir patirtimi
Komentuodamas sezono atidarymo rungtynes prieš Kauno „LSU-Atletą” Kretingos „Kretinga” komandos vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius pažymėjo, kad pagrindinės pergalės priežastys buvo turima didesnė žaidėjų patirtis ir fizinis pranašumas po krepšiu, kurį pavyko puikiai išnaudoti antroje rungtynių pusėje.

„Tikėjomės iš varžovų, kuriuos treniruoja labai patyręs ir puikiai žinomas treneris Ramūnas Butautas, greito ir veržlaus žaidimo, bet kartu žinojome, kad turime fizinės jėgos ir patirties pranašumą. Visgi varžovų komandą sudaro jauni vaikinai, kurie studijuoja Lietuvos sporto universitete, ir jiems dar trūksta patirties tokio lygio varžybose. Džiaugiuosi, kad antroje rungtynių pusėje pavyko sėkmingai sužaisti puolime bei puikiai apsginti.” – pavykusiomis rungtynėmis pasidžiaugė treneris.

Treneriui pritarė ir 14 taškų įmetęs bei 7 rezultatyvius perdavimus šiose rungtynėse atlikęs pagrindinis komandos įžaidėjas Domininkas Matutis.
„Žinojome, kad Kauno komanda jauna ir mėgstanti žaisti greitai, tad pagrindinis uždavinys buvo kontroliuoti rungtynių tempą. Antroje rungtynių pusėje varžovams primetėme daugiau fizine jėga paremtą žaidimą ir mums pavyko pasiekti norimą rezultatą.” – pergale džiaugėsi žaidėjas.
„Kretingos” komandai taškus šiose rungtynėse pelnė: Edgaras Danys – 18, Tadas Budrys – 17, Justas Grikštas – 15, Domininkas Matutis – 14 (7 rezultatyvūs perdavimai), Rytis Zabita – 11 (11 atkovotų kamuolių), Karolis Opulskis – 11, Tadas Maželis – 6, Rokas Šimkevičius – 4, Dovydas Diemontas ir Ugnius Kvietkauskas taškų nepelnė.

Nutraukta nesėkmių serija prieš Plungės „Olimpą”
Antrosiose savaitgalio rungtynėse „Kretingos” krepšinio komanda rungtyniavo pries, turbūt, pačią nepalankiausią jiems komandą pastaraisiais sezonais Plungės „Olimpą”, kuri visada, nepasaisant kokioje bebūtų turnyrinės lentelės vietoje, įveikdavo „kretingiškius” tiek savoje aikštėje, tiek ir išvykoje. Visgi šį kartą „Kretingos” komanda puikiai sužaidė antrąją rungtynių pusę ir įveikė svečius iš Plungės rezultatu 92-76. Įdomus faktas, kad šios rungtynės turėjo vykti Plungėje, tačiau susiklosčius estremaliai situacijai dėl Covid 19, varžovų prašymu rungtynės buvo sužaistos Kretingoje.
Komentuodamas rungtynes prieš Plungės „Olimpą” „Kretingos” komandos vyriausiasis treneris Arimantas Mikaločius neslėpė, kad laukė įtemptos kovos ir sunkių rungtynių.
„Plungės ekipa pastaruosius sezonus yra bene nepalankiausia iš visų regionų lygos komandų. Su jais visada vyksta bekompromisė kova iki paskutinių minučių ir dažniausiai fortūna nusisukdavo nuo mūsų. Labai džiaugiuosi, kad šį kartą pavyko varžovus nugalėti gan užtikrintai. Manau tos dvi pergalės sezono starte žaidėjams pridės dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir bus svarbus postūmis dar sunkiau dirbti treniruotėse ir siekti užsibrėžtų tikslų”.
„Kretingos” komandos gynėjo Edgaro Danio teigimu, pagrindinis „pergalės receptas” buvo susižaidimas tarpusavyje ir komandinis darbas visų rungtynių metu.
„Pergalę pasiekti padėjo geresnis tarpsusavio supratimas ir komandinis žaidimas, komandos sudėtis šį sezoną praktiškai nepakito. Turėjome pagridinę užduotį stabdyti varžovų lyderį Tomą Domarką, nuo kurio pasirodymo labai priklauso ir komandos pasiektas rezultatas. Manau, puikiai pasiteisino ir panaudota taktika spausti varžovus ir taikyti aukštą „presingą”, taip susikūrėme nemažai lengvų progų pelnyti taškus. Smagu sezoną pradėti dviem pergalėm.” – akcentus dėliojo Edgaras.
Plungės „Olimpo” lyderis Tomas Domarkas neslėpė, kad jį ir komandos draugus išmušė „kretingiškių” naudojamas „presingas”, todėl jaunesni jo komandos draugai pasimetė ir pridarė nemažai klaidų, kas kainavo daug praleistų taškų trečiajame kėlinyje, kur, jo manymu, ir paaiškėjo rungtynių nugalėtojas.
„Pirmus du kėlinius rungtyniavome neblogai, trečiajame mus iš ritmo išmušė „Kretingos” komandos spaudimas. Pridarėme daug klaidų ir varžovai puikiai jomis naudojosi. Ketvirtas kėlinys liko tik formalumas,” – savo mintimis apie dvikovą dalinosi „Olimpo” žaidėjas.
„Kretingos” komandoje šiose rungtynėse taškus pelnė: Tadas Maželis -22, Rytis Zabita -17 (11 atkovotų kamuolių), Rokas Šimkevičius 14, Justas Grikštas -13, Domininkas Matutis – 11 (9 rezultatyvūs perdavimai), Tadas Budrys -7, Edgaras Danys -6, Karolis Opulskis – 2, Dovydas Diemontas ir Ugnius Kvietkauskas taškų nepelnė.

Penktadienį išvyka į Ukmergę, šeštadienį dar vienų „studentų” iššūkis namuose
Penktadienį „Kretingos” komandos laukia ir pirmoji išvyka šiame sezone, ir rungtynės Ukmergėje prieš vietos „Olimpo” krepšininkus.
Ukmergės komanda sezoną pradėjo pergale savo aikštėje prieš „Biržų” komandą rezultatu 81-78. Antrosios savaitgalio rungtynės „ukmergiškiams” nesusiklostė sėkmingai ir išvykoje buvo patirtas pralaimėjimas Panevėžio „Bangenės” ekipai.
Šeštadienį „kretingiškiai” grįš į savo namų aikštę ir priims kol kas pergalių dar nepasiekusią Klaipėdos „LCC” komandą, kuri sezoną pradėjo pralaimėjimu namuose rezultatu 47-78 Akmenės „Cementui”. Antroje sezono dvikovoje „LCC” pasirodė šiek tiek geriau, bet pergalės visgi nepasiekė ir pralaimėjo išvykoje Panevėžio „Bangenės” krepšininkams rezultatu 83-78.
Kalbėdamas apie laukiančius šio savaitgalio varžovus „Kretingos” komandos strategas Arimantas Mikaločius pabrėžė, kad Ukmergėje laukia dvikova su komanda, kurią drąsiai galima vadinti „namų komanda”, o sekančią dieną, su praktiškai kiekvieną sezoną visiškai atsijaujinančią „LCC” komanda, kurią sudaro šios mokymosi įstaigos pirmojo kurso studentai.
„Ukmergė puikiai žaidžia namuose, tai parodo pirmosios rungtynės ir pergalė prieš pajėgią „Biržų” ekipą, laukia labai sunkios rungtynės. Kalbant apie „LCC” komandą galiu pasakyti, kad informacijos yra mažai ir sunku kažką prognozuoti, bet namuose privalome įveikti šią ekipą.” – apie laukiančias savaitgalio rungtynes savo pastebėjimais pasidalino treneris.

 8,224 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes