Nuo pirmadienio Kretingoje pradėjo veikti mobilus punktas. Aisto Mendeikos nuotr.

Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 13 val., Kretingoje pradėjo veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl koronaviruso COVID-19. Punktas įkurtas prie motobolo aikštelės Tiekėjų g. 34.

Į mobilų punktą negalima vykti nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti į Karštąją koronos liniją 1808 ir susisiekus su konsultantu, pasakyti slaptažodį – „Kretingos rajono gyventojas“. Taip pat svarbu griežtai laikytis visų nurodymų. Skambindami apsiginkluokite kantrybe, nes žmonės neprisiskambina ir po 3 valandas! 

Veiksmų seka, kurios būtina paisyti:

1. Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją koronos liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

2. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos.

3. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad į mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

 

4. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti.

5. Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

6. Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra.

7. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

8. Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

 

Daugiau informacijos suteiks Povilas Černeckis, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas

Tel.  8 693 03440

p. povilas.cerneckis@kretinga.lt

[cec_corona country_code=”LT” flag = “false” active_items = “confirmed, active, recovered, deaths,todayCases”]

 48,609 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes