Karantinas gali tapti tinkamiausiu laiku mokytis. Pixabay nuotr.

Šiuo metu sutaupome kaip niekad daug laiko. Svarbu jį išnaudoti prasmingai, kad pasibaigus pandemijai naują realybę pasitiktume dar stipresni. Pradėti galima mažais žingsniais, skiriant bent pusvalandį per dieną žinių auginimui, tobulėjimui ir naujų įgūdžių formavimui.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi 6 naudingų internetinių mokymosi platformų rekomendacijomis.

#1. Viena populiariausių – „Coursera“.

Apie šį internetinių kursų milžiną yra girdėjęs daugelis. Ruošdama savo kursus, „Coursera“ aktyviai bendradarbiauja su pačiais geriausiais pasaulio universitetais ir ekspertais iš tarptautinių kompanijų. Platforma laikoma bene pačia profesionaliausia ir prestižiškiausia mokymosi platforma pasaulyje. Kai kurios aukštosios mokyklos čia netgi siūlo galimybę įgyti magistro laipsnį.

Žinoma, mokytis čia galima ir tiesiog savo malonumui. Platforma visą pluoštą kursų siūlo visiškai nemokamai. Iš viso čia galima rinktis iš daugiau nei 3500 skirtingų kursų ir daugybės temų, pradedant verslu, rinkodara, programavimu ir analitika, baigiant dizainu, medicina, lyderystės įgūdžiais, viešuoju kalbėjimu ir kt.

#2. Virtualūs kursai „LinkedIn Learning“.

Puikiai vertinama ir socialinio profesinių ryšių tinklo „LinkedIn“ mokymosi platforma. Čia gausu paskaitų, padėsiančių stiprinti savo kompetencijas ir įgūdžius. Jas dėsto tikri savo sričių profesionalai.

Kursai suskirstyti į kategorijas: skirti pradedantiesiems, pažengusiems ir siekiantiems tapti patyrusiais specialistais. Čia mokymai siūlomi karjeros kelio kūrimo principu. Jūs įvardijate savo karjeros tikslą, o platforma jums pateikia personalizuotas rekomendacijas kuriuos kursus turėtumėte pasirinkti.

Dar vienas puikus elementas – galimybė pelnytus sertifikatus pridėti į savo „LinkedIn“ profilį bei taip potencialiems darbdaviams iš karto pranešti apie savo sukauptas žinias. Platformoje rasite ir nemokamų kursų, tačiau visa biblioteka yra prieinama tik įsigijusiems mėnesinę arba metinę narystę.

#3. Kūrybininkams – „Skillshare“.

Tiems, kurie nori lavinti savo praktinius ir kūrybinius įgūdžius, patiks „Skillshare – Creative Classes“ mokymosi platforma. Kursų pasirinkimas išties didžiulis – nuo kūrybinio rašymo, tapybos ir fotografijos iki kaligrafijos, iliustracijų kūrimo ar grafinio dizaino.

Platformoje galėsite išmokti naudotis populiariais kūrybiniais įrankiais, tokiais kaip  „Procreate“, „Fresco“, „Illustrator“ ar „Photoshop“. Kursus ir kūrybines dirbtuves veda žinomi kūrėjai iš viso pasaulio. Taip pat čia rasite ir nemokamų paskaitų, o visą platformos potencialą galėsite atrakinti įsigyję „Premium“ narystę. Platforma šiuo metu jau yra subūrusi daugiau nei 8 mln. kūrėjų bendruomenę.

#4. Didelis „Udemy“ kursų katalogas.

Ši platforma pasižymi ypač didele online kursų įvairove – jų čia rasite daugiau nei 130 tūkst. Paskaitos nuolat papildomos naujomis temomis, pavyzdžiui, apie dirbtinį intelektą, mašininį mokymąsi, kodavimą, analitiką, „blockchain“ technologijas ir kt. Čia rasite kursų daugiau nei 65-iomis skirtingomis kalbomis.

Patogu, kad vaizdo paskaitas galite klausyti bet kur ir bet kada. Jas galite parsisiųsti į savo įrenginį ir peržiūrėti ar perklausyti kada tik norite. Be to, platforma galima naudotis tiek interneto svetainėje, tiek aplikacijoje.

#5. Bendruomeniškas „Future Learn“.

Ši platforma labiausiai išsiskiria savo bendruomeniškumo aspektu. Jos kūrėjai išsikėlė tikslą sujungti galinčius mokyti ir norinčius mokytis žmones iš viso pasaulio. Todėl čia laisvai bendrausite ne tik su pačiais dėstytojais, bet ir su kitais studentais. Be to, galėsite dalintis užrašais, burtis į grupes ar tapti vienas kito korepetitoriais.

Prisijungimas prie platformos visiškai nemokamas. Kaip ir dauguma čia dėstomų kursų. Rinktis galima iš daugybės skirtingų sričių: rinkodaros, inžinerijos, psichologijos, istorijos ir kt. Kurso pabaigoje galima gauti ir žinias patvirtinantį sertifikatą.

#6. Universitetinio lygio „edX“ platforma.

Šie kursai ypatingi dėl to, kad juos dėsto ekspertai ir profesoriai iš geriausių pasaulio universitetų ir tarptautinių institucijų. Tokių, kaip „Harvard“, „Cambridge“ ar „Boston“ universitetai arba IBM, „Google“ ar „Microsoft“ kompanijos.

Čia kviečiama mokytis psichologijos, inžinerijos, istorijos, kalbų, teisės, menų, informacinių technologijų, ekonomikos, biologijos, chemijos, fizikos ir daugybės kitų dalykų. Savo įgytas žinias galite patikrinti spręsdami įvairius testus ir laikydami egzaminus po kiekvieno užbaigto kurso.

Nepamirškite, kad komfortiškai darbo aplinkai reikalingi ir kokybiški, ergonominiai biuro baldai.

Andrius Baranauskas

„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

 

 

 97,131 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes