Karantinas Lietuvoje pratęsiamas iki gruodžio 17 d. Asociatyvi nuotr.

Šiandien Vyriausybė nusprendė karantiną šalyje pratęsti iki gruodžio 17 d., bet nuo gruodžio 10 d. suteikė leidimą lankyti muziejus.

Sprendimas priimtas, atsižvelgus į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje.

Ministrų kabinetas taip pat pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nuo 2020 m. gruodžio 10 d. leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis nei 2 žmonių grupėmis. Taip pat bus leidžiamos ekskursijos, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 2 asmenys. Ddesnėmis grupėmis lankyti ekskursijas ir muziejus galės tik vienos šeimos nariai.

Muziejai ir galerijos turės užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų plotą vienam lankytojui ir bent 2 metrų atstumo išlaikymą tarp pavienių lankytojų arba jų grupių.

Sprendimas pratęsti lapkričio 7 d. įvestą karantiną priimtas šalyje toliau augant sergamumui COVID-19 liga. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, sergamumas Lietuvoje šiuo metu siekia 804,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Specialistai ragina gyventojus elgtis atsakingai, taisyklingai dėvėti veido apsaugos priemones, vengti susibūrimų ir laikytis kitų privalomų karantino sąlygų bei ribojimų.

 25,180 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes