Daugiau nei 30 metų gyvuojantis Salantų gimnazijos istorijos muziejus buvo įvertintas pirmo laipsnio diplomu.
Į Salantų gimnaziją atskriejo džiugi žinia. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame šalies mokyklų muziejų apžiūros konkurse Salantų gimnazijos istorijos muziejus už kraštotyrinės veiklos ir muziejaus puoselėjimą, sukauptą medžiagą, išsaugotas tradicijas, bendruomenės įtraukimą į renginius apdovanotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu.
Muziejaus įkūrėjas ir vadovas Romualdas Jonauskas.
Konkurse varžėsi 40 progimnazijų, 30 gimnazijų, 5 pagrindinės mokyklos, 5 profesinio mokymo centrai.
Gimnazijos istorijos muziejų 1987 m. įkūrė Romualdas Jonauskas, kuris iki šiol jam ir vadovauja.
Pirmais metais muziejuje buvo pristatomos ekspozicijos „Iš mokyklos istorijos”, „Jie vadovavo mokyklai”, „Jie dirbo mokykloje”, „Mokyklos sukaktys”, „Abiturientų laidos”, „Kultūros baruose”.
1997 m. Atviros Lietuvos fondas paskelbus programą mažų miestelių istorijos projektams finansuoti, salantiškiai pateikė paraišką ir, sulaukę paramos, surinko naujos medžiagos ir pristatė naują ekspoziciją „Salantų kultūrinė-istorinė praeitis”.
Po 30 metų gyvavimo, 2017 m.  į muziejų „pasibeldė” renovacija, kaip sako pats R. Jonauskas.
Buvo nutarta muziejų perkelti į pirmame aukšte buvusį istorijos kabinetą.
2019-06-25, baigiantis mokslo metams, atkurtas ir atnaujintas muziejus atvėrė duris. Pirmieji lankytojai – buvę ir šiuo metu dirbantys mokytojai.
Atnaujintasis muziejus iš esmės pasikeitė. Visiškai atnaujintos ekspozicinės spintos, kėdės, stalai. Perfotografuotos, suvienodintos formatu nuotraukos. Dalis ekspozicinių stendų perkelti į šalia esantį koridorių.
“Dažniausi muziejaus lankytojai – mokiniai. Buvę ir esantys. Muziejų aplanko visi mokyklos svečiai, buvę mokytojai, mokinių tėvai, renkasi buvę abiturientai. Jiems mokyklos muziejus – tarsi tiltas į praeitį”, – savo “Facebook” paskyroje rašo muziejaus vadovas.

Muziejuje saugomos ilgiausiai šioje mokykloje dirbusių mokytojų nuotraukos.

Muziejus saugo ilgiausiai mokykloje dirbusių pedagogų nuotraukas.
Čia galima pamatyti ir devyniasdešimties metų senumo dienynus.
Savo vietą muziejuje rado ir laikraštis “Žemaičių tiesa”, laikomas “Švyturiu”.
O kaip be senųjų uniformų?
Senoviniai žibaliniai šviestuvai.

 231,700 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes