Vyresniųjų klasių moksleiviai nuo trečiadienio mokysis tik nuotoliniu būdu. Asociatyvi nuotr.

Vos prieš kelias dienas Kretingos rajono politikas Vaidas Kuprelis piktinosi rajone suteikta galimybe moksleiviams lankyti mokyklas, savo drastiška retorika sugluminęs švietimo įstaigų vadovus, o jau šį pirmadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, kad nuo trečiadienio 5-12 klasių mokiniai mokysis tik nuotoliniu būdu. Pradinukai – taip pat, išskyrus tuos, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu. Tokį sprendimą dėl prastėjančios epidemiologinės situacijos Vyriausybė priėmė pirmadienį. 

Taip pat bus ilginamos pradinukų atostogos – nuo gruodžio 14 d. iki sausio 3 d.

Specialiosiose mokyklose, bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse, profesinio mokymo įstaigų profesinio mokymo kartu su socialinių įgūdžių programos mokiniai bus ir toliau ugdomi įprastu kontaktiniu būdu.

Nuostatos dėl švietimo pagalbos nesikeičia – ji gali būti teikiama ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu, užtikrinant operacijų vadovo nustatytas saugumo sąlygas.

Neformalusis vaikų švietimas galės vykti tik nuotoliniu būdu arba stabdomas, jeigu nėra tokios galimybės. Neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas taip pat perkeliamas į nuotolinį, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus, taip pat užsienio kalbos lygio mokėjimo vertinimo egzaminus (įskaitas) asmenims, stojantiems į užsienio aukštąsias mokyklas.

Profesinis mokymas, aukštojo mokslo studijos vyks nuotoliniu būdu.

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 31 d.

 96,930 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes