Vaikai labai susidomėjo įvairiomis kūrybinėmis užduotimis. Organizatorių nuotr.

Visą rudenį Palangos ir aplinkinių vietovių vaikams buvo ką veikti. Į įvairius kūrybinius užsiėmimus juos pakvietė Verslo ir lyderystės akademija „In corpore” drauge su Palangos miesto socialinių paslaugų centru, įgyvendindami projektą „Atvira bendruomenė“.

Akimirka iš “Gerumo salos” renginio.

 

Ir tėveliams, ir vaikams
Projektas prasidėjo dar rugpjūčio mėnesį – nuo paskaitos tėveliams. Su vaikų auklėjimo, vaikų atėjimo į globėjų, įtėvių šeimą adaptaciniais, bendravimo ir elgesio sunkumais tėvus supažindino psichologas dr. Tomas Lagūnavičius.
Lektorius atskleidė ,,atsargines“ drausminimo priemones, kurių geriau netaikyti: elgesio pasmerkimas, vaiko gluminimas, grasinimai, fizinės bausmės.
Rugsėjį Palangos miesto žaidimų aikštelėje į „Gerumo salą“ vaikus su tėveliais plukdė šokių studijos ,,Vėtrungė” šokėjai ir solistai, teatro ,,Taškas” aktoriai Samanta ir Karolis. Savanoriai dalyvius įtraukė į užburiančią karoliukų magiją: vaikai turėjo galimybę papuošti savo ir mamyčių, globėjų, močiučių rankutes pačių suvertomis apyrankėmis.

Renginio metu buvo atkreiptas dėmesys į šeimą, jos svarbą vaiko raidai, dalyviai turėjo galimybę plačiau sužinoti apie globą, įvaikinimą.
Spalį vaikai buvo kviečiami į kūrybinius, edukacinius užsiėmimus – visą savaitę, kasdien vis į kitą. Mažieji liejo savo kūrybiškumą tapydami spalvotu smėliu, piešdami ant drobės, naudojant įvairias priemones plastilinu dekoravo paveikslus. Tokį metodą vaikai išbandė pirmą kartą. O ūkanotą šeštadienio rytą praskaidrino piešimas ant magiško popieriaus.

Visi užsiėmimai buvo naudingi ir tėvams, ir vaikams. Kai kurios mamos net stebėjosi, kaip jų šešiamečius mažylius taip pavyko sudominti, kad per visą laiką nė nežiūrėjo į mamos pusę.

„Turbūt tai dėmesingų vadovių dėka“, – atsiliepia viena iš mamų.

Rugpjūtį paskaitą tėveliams ir globėjams skaitė psichologas dr. Tomas Lagūnavičius. 

Vaikai iš tiesų turėjo gerą laiką “Gerumo saloje”.

Kaip projektą vertina veiklose dalyvavusių vaikų mamytės?
Daiva Šorienė, Barboros mama:
– Laukiame tokių užsiėmimų ir naujų piešinių, džiaugėmės netikėtu darbeliu ir gražiu rezultatu. Dukrytė paveiksliuką ant porėmio padarė, o mes kaip tik po užsiėmimo už poros valandų į gimtadienį turėjom eiti. Tad netikėtai turėjome tokią puikią dovaną: ir mes džiaugėmės, ir draugai džiaugėsi. Iš karto ant sienos pakabino dovanotą piešinį. Tokiose veiklose atsiveria tie vaikų gebėjimai, kurių pats gal nematei. Tad labai laukiam kitų susitikimų.
Jolanta Grigalauskienė, Karilės mama:
– Su dukra atvykome iš Lazdininkų. Pati esu bibliotekininkė, taip pat vykdome įvairias edukacijas, tad mūsų mergaitė yra daugelyje dalyvavusi. Čia jai ypač patiko piešimas smėliu – ir pats procesas, ir rezultatas. Paskutiniame užsiėmime iškėlus klausimą, kas labiausiai patiko, visi vienbalsiai paminėjo tapybą smėliu. Visi vaikai labai įsijautę buvo, aš kampely žiūrėjau, tad viską iš šalies mačiau. O įvairios edukacijos, visokie užsiėmimai vaikams, be abejo, teikia didelę naudą jau nuo pirmojo apsilankymo. Lavinama vaikų smulkioji motorika ir vaizduotė. Buvo galima stebėti vaikus, kaip jie susikaupę lipdė iš plastilino mažais pirščiukais. O organizatorės labai malonios, rūpinosi vaikais, teiravosi ar viską supranta, ar nieko netrūksta. Pasibaigus užsiėmimas, kol vaikai laukė tėvelių, net organizavo papildomų užduočių vaikams, kad šie nenuobodžiautų.
Indrė, Magdelenos mama:
– Šie užsiėmimai yra puikus sprendimas dirbantiems tėvams. Tu žinai, kad vaikas saugus, kad juo tikrai pasirūpinta, kad jis geroje aplinkoje, su mokytojais. Vaikas gauna visą įmanomą dėmesį, o tėvai turi kelias laisvas valandas. Tad toks projektas tikrai puikus, o ir dukros darbeliai nuostabūs. Tad, nors pirmą kartą mane čia atsivedė draugė, nedvejodama ateičiau ir kitąsyk. Be abejonės, norisi kuo daugiau tokių užsiėmimų.
Projektą „Atvira bendruomenė“ finansuoja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Projekto vykdytojas – Verslo ir lyderystės akademija „In corpore“, projekto partneris – Palangos miesto socialinių paslaugų centras.

Pasidžiaukime vaikų darbais:

 78,722 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes