Kūčių išvakarėse koronavirusu susirgo 59 Kretingos rajono gyventojai.

Gruodžio 23 d. 13 val. duomenimis, Kretingos rajone užregistruoti 53 nauji COVID-19 ligos atvejai. Taip pat 21 gyventojas pasveiko.

Šis skaičius – liūdnai rekordinis. Iki šiol didžiausias per parą rajone fiksuotas užsikrėtimų skaičius buvo nustatytas gruodžio 3 d. – 49 atvejai.

Iš viso nuo pandemijos pradžios rajone nustatyti 1 502 COVID-19 ligos atvejai, iš jų: 644 pasveiko, 46 mirė. Šiuo metu serga 812 gyventojų.

“Liūdina mane tie skaičiai, – “Švyturiui” sakė Savivaldybės gydytoja Zita Abelkienė. – Užsikrėtimų skaičius taip auga greičiausiai dėl to, kad žmonės atsainiai žiūri į koronavirusinę infekciją, nesilaiko rekomendacijų. Galbūt kiaulės koją pakišo ir pavasario situacija, kad labai gerai suvaldėme pandemiją, bet karantinas ilgai tęsėsi ir žmonės nuo jo pavargo. Tačiau dabar padėtis tikrai pavojinga. Ligoninės normaliu ritmu dirbti negali, nes daugiausiai dėmesio skiriama kovidui. Kiti pacientai elementariai negauna paslaugų, nes nėra kam jų teikti. Taip tas mirštamumas ir išauga. Palinkėčiau gyventojams tiesiog klausyti valdžios nurodymų. Jeigu nebus visuotinio susitelkimo, pandemija tęsis”.

Primename rekomendacijas karantino laikotarpiui: 

  • Svarbiausia – likime namuose! Juos palikime tik dėl būtinų ir neatidėliotinų priežasčių.
  • Gyvai bendraukime tik su tais, su kuriais gyvename.
  • Į prekybos vietas vykime pirkti tik tų prekių, kurios yra iš tiesų reikalingos. Esant galimybei, stenkimės apsipirkti internetu.
  • Įvairiomis paslaugomis naudokimės tik tada, kai nėra kitos išeities.

Ar užsiregistravote skiepams nuo koronaviruso?

View Results

Loading ... Loading ...

 30,838 peržiūrų (-a)

93% LikesVS
7% Dislikes