Jolantai Girdvainei palikus mero Antano Kalniaus komandą, jam gresia likti vienam.

Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje nuskambėjęs Administracijos direktorės Jolantos Girdvainės atsistatydinimo pareiškimas gali tapti pirmąja svarbia naujiena, paskui kurią seks kitos – galbūt atsiras ne tik naujas direktorius, bet ir pasikeis valdančiosios daugumos sudėtis.

O buvo velniškai stipri dauguma
Dabartinės sudėties Tarybos kadencijos pradžioje, po rinkimų perstumdžius politikų kėdes, nuskambėjo džiaugsminga frazė – sudaryta „velniškai stipri valdančioji dauguma“. Tada atrodė, jog naujoji rajono valdžia, pasipildžiusi šviežiomis pajėgomis, kibs į darbus iš peties ir tikrai pasistengs įgyvendinti valdančiosios daugumos programos nuostatas.
Tačiau tokios nuotaikos laikėsi mažiau nei metus. Dar prieš 2020-uosius pradėtas kritikuoti Savivaldybės administracijos darbas. Ne tik Tarybos opozicijai, bet ir kai kuriems valdančiosios daugumos partneriams ne itin patiko direktorės veikla. Bene labiausiai netenkino J. Girdvainės, kaip viešųjų ryšių specialistės, sugebėjimas išvengti Tarybos narių klausimų, atsakomybę permetant ant pavaldinių pečių. Akivaizdu, jog didžiausią naštą nešė direktorės pavaduotojas Povilas Černeckis. Beje, kartą Tarybos posėdyje jam net buvo padėkota už tai, kad jis puikiai dirba J. Girdvainės darbą.

Davė laiko avansu
Svarstant 2019-ųjų Savivaldybės administracijos veiklos ataskaitą lyg ir buvo planuojama jai nepritarti. Tačiau nei opozicijos, nei nepatenkintieji Administracijos veikla valdančiosios daugumos atstovai imtis ryžtingų priemonių pabijojo. Esą, leido naujajai valdžiai pasidarbuoti bent metus – gal reikalai pasitaisys.
Deja, nepasitaisė. Tarybos posėdžiuose vis daugėjo priekaištų Administracijos vadovams dėl pusiaukelėje įstrigusių įvairių projektų, dėl nesugebėjimo spręsti iškylančias problemas ar net dėl netinkamai paruošiamų sprendimų projektų.
Taip pat gausėjo ir „velniškai stiprios daugumos“ priešininkų. Net ir Tarybos posėdžiuose priimant sprendimus vis dažniau pasigirsdavo kritikos valdančiųjų adresu. Ir ne tik iš opozicijos apkasų. Savo kolegų, su meru Antanu Kalniumi priešakyje, netinkamu darbu piktinosi ir daugumos partneriai.

Grėsė interpeliacija?
Ankstesnių kadencijų Tarybos posėdžiuose politikai sugebėdavo priimti po 60-70 sprendimų. Dabar įveikiama tik po 20-25. Pasak vieno Tarybos nario, tai rodo, kad Savivaldybės administracija nesugeba tinkamai paruošti sprendimo projektų arba paprasčiausiai nežino, ką reikia daryti.
Savivaldybės administracijos direktorės J. Girdvainės atsistatydinimas galėjo būti staigmena tiems Tarybos nariams, kurie šiems metams artėjant link pabaigos inicijavo jos atžvilgiu interpeliaciją. Jau 2021-ųjų pradžioje ketinta merui bei Savivaldybės tarybai pareikšti nepasitikėjimą Administracijos direktore. Tačiau tokie planai žlugo J. Girdvainei nusprendus pačiai apleisti direktorės kėdę.
Natūralu, jog netrukus visuomeninis rinkimų komitetas „Kretingos kraštas“, kartu su meru A.Kalniumi kišenėje turintis penkis Tarybos nario mandatus, siūlys naują kandidatą į Administracijos direktoriaus pareigas. Tačiau drąsiai savo kandidatus gali pasiūlyti ir socialdemokratai bei konservatoriai, irgi turintys po tiek pat mandatų.
Akivaizdu, jog be dėmesio neliks ir „smulkieji“ Tarybos politikai. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai savivaldos rinkimuose iškovojo keturis mandatus, liberalai, tvarkiečiai bei darbiečiai – po du. Daug priklausys nuo to, po kieno sparnu jie prisiglaus.

Tikėtina, kad direktorius bus ne „kraštiečių“
Todėl labai tikėtina, kad naujas Administracijos direktorius atstovaus ne „kraštiečiams“. Susitarti tarpusavyje drąsiai gali konservatoriai, socialdemokratai ir tvarkiečiai. Jei taip nutiktų, aukso vertės taptų valstiečių turimi mandatai. Nuo to, kaip jie bus sudėlioti, priklausys ir mero pozicijų stiprybė – jam gresia likti „vienišu“.
Gruodžio 29-ąją šaukiamas dar vienas šiųmetis tarybos posėdis, kuriame bus svarstomi du klausimai – dėl 120 tūkst. eurų paskirstymo konkrečioms švietimo įstaigoms ir dėl Jolantos Girdvainės atleidimo iš Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės pareigų.

 18,958 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes