Asociatyvi nuotr.

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) kreipėsi į LR Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę, prašydama kuo skubiau pateikti informaciją, kiek švietimo sektoriaus darbuotojų, jau yra persirgę Covid-19 virusu ir turi susiformavusį imunitetą, kiek darbuotojų serga, o kiek yra rizikos grupėje ir bus skiepijami pirmumo tvarka.

„Kiek girdime iš viešosios erdvės, kiti ministrai aktyviai imasi rūpintis savo kuruojamo sektoriaus darbuotojų saugumo užtikrinimu. Kol kas iš Švietimo, mokslo ir sporto ministrės negirdime jokių siūlymų ar diskusijų, kaip iš karantino į kontaktinį darbą grįš švietimo darbuotojai. Todėl vakar kreipėmės, reikalaudami ne tik pateikti atsakymus į mūsų klausimus, tačiau ir užtikrinti, jog kontaktinės pamokos nebūtų pradėtos, kol mokytojai nebus paskiepyti“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Kadangi švietimas yra prioritetinis sektorius valstybėje, LŠMPS reikalauja LR Vyriausybės ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kuo greičiau ne tik pradėti švietimo sektoriaus darbuotojų skiepijimą nuo Covid-19 viruso, tačiau ir kuo greičiau pateikti planą kada ir kaip ketinama skiepyti švietimo sektoriaus darbuotojus. Tai, anot profesinės sąjungos, būtina sąlyga prieš pradedant atnaujinti kontaktinį darbą švietimo sektoriuje.

„Ministerija jau turi planą, kokiais scenarijais galėtų vykti šių metų valstybiniai brandos egzaminai, tačiau švietimo bendruomenė iki šiol nežino kaip bus atstatomas kontaktinis mokymas. Mokytojai nežinioje, mokiniai irgi patiria papildomą spaudimą. Privaloma turėti, išdiskutuoti ir žinoti įvairius galimus scenarijus“, – sako E. Milešinas.

LŠMPS pabrėžia, kad mato ir supranta, jog Lietuvoje situacija išlieka sudėtinga, tačiau turi abejonių dėl priimamų sprendimų, kadangi jie nėra diskutuojami su darbuotojų interesams atstovaujančiomis švietimo profesinėmis sąjungomis.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Egidijus Milešinas

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas

 46,127 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes