Iki 2021 m. vasario 15 d. mokesčius išskaičiuojantys asmenys privalo pateikti duomenis apie 2020 metais gyventojams sumokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas.

„Norint užtikrinti sklandų metinių pajamų deklaravimo procesą gyventojams yra reikalingi tikslūs duomenys iš mokesčius išskaičiuojančių asmenų. Tai pavyksta pasiekti, kai visi duomenys apie A ir B klasės išmokas būna pateikti iki numatyto termino ir yra teisingi. Informaciją pateikus laiku iki š. m. vasario 15 d. metinių pajamų deklaravimo procesas vyktų sklandžiai“, – teigė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė, primindama, kad didžioji dalis deklaracijų EDS būna suformuotos ir jas užtenka tik pateikti.

Vadinamieji tretieji asmenys – bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt. turi pateikti visus duomenis apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui, už studijas sumokėtas įmokas ir studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas, taip pat reikia informuoti apie nuolatinių Lietuvos gyventojų pernai sumokėtas pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, gyvybės draudimo įmokas. Duomenis reikia pateikti iki 2021 m. vasario 15 d.

VMI visas teikimui skirtas dokumentų formas apie išmokas ir jų pildymo taisykles rekomenduoja peržiūrėti apsilankius interneto svetainėje http://deklaravimas.vmi.lt, kurioje galima rasti visą reikiamą informaciją susijusią su mokesčių deklaravimo procedūromis.

Informaciją mokesčių klausimais, galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu.

Pagrindiniai faktai:

  • Duomenis deklaruoti greičiausia ir patogiausia naudojantis EDS sistema (deklaravimas.vmi.lt);
  • Tretieji asmenys duomenis apiesumokėtas palūkanas,gyvybės draudimo, pensijų, studijų ir paskolų įmokasturi deklaruoti iki š. m. vasario 15 d.;
  • Preliminarios Pajamų mokesčio deklaracijos gyventojamsyraformuojamos pateiktų duomenų pagrindu;

Duomenis apie A klasės išmokas turi pateikti ir nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie per 2020 m. mokestinį laikotarpį vykdė ekonominę veiklą ir turėjo samdomų darbuotojų.

Ar pritariate, kad sušvelnėjus karantinui visų pirma į mokyklas būtų sugrąžinti pradinukai ir abiturientai?

 19,799 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes