Ketvirtadienį Šventosios kavinėje "Mažoji Armėnija" kilo gaisras.

Praėjusio ketvirtadienio vakarą, apie 22.20 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šventojoje, Kopų gatvėje 16, atvira liepsna dega namas. Deja, šiuo adresu įsikūrusią armėniškų patiekalų kavinę „Mažoji Armėnija“ gaisras suniokiojo negailestingai – sudegė apie 90 procentų kavinės pastato. Laimei, ugniai buvo užkirstas kelias į su kavine sujungtą namą, kuriame gyvena kavinės patalpų savininkai.
Kavinės „Mažoji Armėnija“ savininkas Levon Markarjan šeštadienio vakarą papasakojo „Palangos tiltui“, kas nutiko.
„Apie devintą valandą vakare aš dar buvau bare – mūsų picerija per karantiną dirba tik savaitgaliais, viskas, aišku, tik išsinešimui. Parėjau namo, atsiguliau, kai truputį po 10 valandos išgirdau, kad įsijungė kavinės signalizacija. Ne gaisro signalizacija, o bendra. Nuėjau pasižiūrėti, kad nutiko,“ – prisiminė L. Markarjan.
„Kai atėjau, kavinės vidus buvo ką tik pradėjęs degti, ugnies židinys buvo patalpų, kur buvo elektros dėžė, pusėje. Bandžiau pribėgti prie jos, bet ugnis jau didelė ir labai greitai plito. O aš net nebuvau telefono pasiėmęs. Nulėkiau pas (kavinės patalpų) savininką, iš kurių aš nuomuojuosi patalpas. Atbėgo jis, jo sūnus ir jo žentas – keturiese gesinome su ugnies gesintuvais. Jų bene penkis turėjome. Bet ugnies jėga buvo uraganinė – net langų stiklas nuo karščio sproginėjo,“ – „Palangos tiltui“ pasakojo L. Markarjan.
Anot „Mažoji Armėnija“ savininko, ugniagesiai gelbėtojai iš Palangos atvyko per maždaug 20 minučių, bet pridūrė, kad strese galėjo tinkamai neįvertinti atvykimo laiko.
„Kai toks gaisras kilęs, kiekviena minutė atrodo amžinybė. Aš su savo mašina nelėkdamas greičiau iš Palangos į Šventąją atvažiuoju. Man užtenka ir 10 minučių,“ – sakė L. Markarjan.
Kaip sakė „Palangos tiltui“ Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Vidmantas Jarulis, sudegė apie 90 procentų kavinės, kuri buvo medinė.
„Ji buvo apie šimto kvadratinių metrų. Ji yra priblokuota prie gyvenamo namo. Gaisro tikėtina priežastis buvo palikti įjungti šildymo įrenginiai – tąnakt buvo apie 10 laipsnių šalčio, jutiminė temperatūra – apie 20 laipsnių šalčio. Elektros skydinė taip pat buvo rasta gerokai apdegusi,” – V. Jarulis sakė „Palangos tiltui.“
Anot V. Jarulio, tyrimą dėl gaisro atlieka Plungės PGT.
Bet L. Markarjan abejoja, kad gaisro kaltininkas – šildytuvas.
„Taip, jis buvo įjungtas. Bet įrenginys, jį aš vadinu kondicionieriumi – visai naujas, kainavo 1 600 eurų. Jis apšildinėjo patalpas, nes kitą dieną, penktadienį, turėjo dirbti mūsų picerija,“ – sakė verslininkas. „Kaip sakiau, ugnies daugiausiai buvo toje patalpų pusėje, kur buvo elektros skydinė.“
Armėnijoje gimęs verslininkas džiaugiasi, kad ugnis nepersimetė į namą, kuriame gyvena kavinės patalpų savininkas.
„Ugniagesiai spėjo laiku užgesinti,“ – sakė L. Markarjan.
Palangos PGT viršininkas V. Jarulis sakė „Palangos tiltui“, kad dėl karščio išsilydė kai kurių langų stiklai, kai kurių – išsproginėjo, apdegė į gyvenamą namą vedančios durys. V. Jarulis netiesa vadino L. Markarjan teiginį, kad ugniagesiai gelbėtojai iš Palangos atvyko per maždaug 20 minučių. „Yra tiksliai užfiksuota: nuo skambučio į Bendrąjį pagalbos centrą iki mūsų pirmos mašinos atvykimo užtruko 12 minučių.”
Paprašytas preliminariai įvertinti žalą, „Mažoji Armėnija“ savininkas sakė „Palangos tiltui“, kad vien į virtuvės įrangą buvo investavęs apie 80 tūkstančių eurų.
„Labai labai liūdna. Buvau ir patalpas truputį atnaujinęs, tad bendra žalos suma tikrai yra virš 100 tūkstančio eurų. Pirmadienį lauksime draudimo eksperto, kalbėsime,“ – sakė verslininkas. „Laimei, kad turtas – ir patalpos – buvo apdrausti.“
Kavinė Šventojoje veikė jau 8 metus.
Nelaimės prislėgtas verslininkas kol kas neįsivaizduoja, ką darysiąs toliau.
„Čia jau buvome neblogai įsitaisę, mus žinojo klientai. Žinoma, viskas priklausys dabar nuo kavinės patalpų savininko valios – ką jis norės daryti toliau. Gyvenime nieko daugiau labai ir nemoku: noriu savo pradėtą veiklą tęsti,“ – prisipažino L. Markarjan.
Jis įdarbino apie 10-11 darbuotojų, tačiau dauguma dėl karantino buvo prastovose.
L. Markarjan jau susilaukė skambučių iš savo tautiečių, armėnų, gyvenančių ir verslu užsiimančių Lietuvoje – jie ne tik guodė, bet ir siūlė jam savo pagalbą.
„Bet ant kojų atsistoti turėsiu pats,“ – sakė verslininkas.
Šeštadienį, vasario 20 d., Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus padėkojo ESO ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ už operatyvų reagavimą į nelaimę.
„Dėkoju ESO ir „Palangos komunalinio ūkio“ darbuotojams už tai, kad operatyviai sureagavo į situaciją ir padėjo šventojiškiams, nukentėjusiems nuo gaisro. Vakar ryte su vicemeru Rimantu Mikalkėnu nuvykome pas nukentėjusius žmones, aptarėme situaciją. Paaiškėjo, kad elektros neturi ne tik jie, bet ir visa gatvė, kadangi sudegė ir pagrindinė elektros spinta. Šalia esančiame name gyvena nukentėjusiųjų nuo gaisro vaikai su trijų mėnesių kūdikiu. Naktį jie atsisakė mūsų pagalbos dėl viešbučio, miegojo pas vaikus. Vakar ryte susisiekėme su ESO Klaipėdos skyriaus vadovybe, vadovu Donatu Martinkumi. Atvykusios ESO pajėgos per 3 valandas pastatė naują elektros spintą. Žmonės, kurių dalį turto suniokojo gaisras, elektrą pasijungė laikinai nuo generatoriaus. Komunalininkai išvalė gatvę ir šaligatvį. Vanduo yra. Žmonės laikinai prisiglaudė pas netoliese gyvenančius vaikus, nes nenori važiuoti į viešbutį. Visa, kas šiuo metu reikalinga, išspręsta. Padėsime, kuo tik galėsime, ir toliau. Laimei, žmonės turtą buvo apsidraudę,“ – Š. Vaitkus sakė „Palangos tiltui.“

 

 6,935 peržiūrų (-a)

33% LikesVS
67% Dislikes