Kretingos rajono savivaldybės 2021 metų biudžetas.

 Svarbiausias metų dokumentas – 2021-ųjų Kretingos rajono savivaldybės biudžetas – patvirtintas. Ketvirtadienį Kretingos rajono savivaldybės taryba patvirtino šių metų Savivaldybės biudžetą, kuris siekia 46,542 mln. eurų, tai yra, 3,736 mln. eurų mažiau nei pernai. Daugiausiai numatyta investuoti į rajono infrastruktūrą, gatvių rekonstrukciją, švietimo, socialinių bei sveikatos paslaugų gerinimą ir kt.

Vienas didžiausių Lretingos rajono savivakdybės prioritetų šiemet bus skiriamas užsitęsusiems projektams užbaigti – nakvynės namų statyboms, Melioratorių ir Vytauto gatvių sankryžoms tvarkyti, Vilniaus ir Teresiečių gatvių rekonstrukcijai bei kt.

“Taip pat, sėkmingai užsibaigus šiuo metu vykstančioms viešųjų pirkimų procedūroms, šiemet turėtume priartėti ir prie vieno svarbiausių rajono socialinės infrastruktūros objektų – sporto ir sveikatingumo komplekso – statybų pabaigos“, – tvirtino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

„Suprantu, kad daug kas priklausys nuo to, kaip bus renkamos lėšos į biudžetą. Laikotarpis tikrai sudėtingas, ekonominė situacija nuolat kinta, turime būti atsakingi ir sutelkti pastangas, kad užsibrėžti ambicingi tikslai būtų įgyvendinti ir mūsų atliktais darbais džiaugtųsi Kretingos rajono gyventojai. Norisi padėkoti administracijos darbuotojams, kurie prisidėjo prie biudžeto projekto parengimo ir tarybos nariams, kurie be didelių diskusijų pritarė parengtam projektui“, – sako Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

Švietimo srityje lėšas numatyta skirti švietimo paslaugų kokybei gerinti.  Bus įrengtos naujos grupės lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, kurio priestato statybų pabaigtuvės, beje, jau keliskart nukeltos, Užsibrėžta atnaujinti patalpas lopšelyje-darželyje „Žilvitis“, gerinti mokymo sąlygos Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, investuoti į aikštyno prie Pranciškonų gimnazijos modernizavimą. Taip pat šiais metais rajono biudžete numatytas mokesčio dalies už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūrą ir ugdymą nevalstybinėse švietimo įstaigose kompensavimas. Tvarka įsigalios nuo kovo 1 d.

Dėmesys bus skirtas ir kitiems svarbiems projektams – investuoti į gatvių apšvietimo modernizavimą ir plėtrą, rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros gerinimą, rajono sveikatos įstaigų medicininės įrangos atnaujinimą, bendruomeninių vaikų gyvenimo namų Kretingos mieste atsiradimą, kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimą, nemokamo Wi-Fi ryšio prieigų viešose erdvėse, elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimą bei kt.

Savivaldybė ruošiasi įgyvendinti ir naujus rajonui svarbius infrastruktūros projektus. 2021-ųjų biudžete numatytas finansavimas pėsčiųjų ir dviračių takų sujungimui į vientisą tinklą, triukšmo sienelių statymui. Taip pat numatytos lėšos atviro jaunimo centro patalpų įrengimo projektui parengti. Planuojamos investicijos į Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos ir Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pritaikymą neįgaliesiems. Planuojama pradėti rengti Rotušės aikštės ir jos prieigų tvarkymo techninį projektą bei administracinės paskirties pastato Vilniaus g. 8, Kretinga modernizavimo projektą.

Kaip ir pernai, taip ir šiais metais Kretingos rajono gyventojai galės patys spręsti, kur panaudoti dalį savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Rajono biudžete numatyta 180 tūkst. eurų praėjusių metų ir šių metų iniciatyvoms įgyvendinti.

Savo iniciatyvas gyventojai kviečiami teikti iki kovo 1 dienos. Kuriuos iš pateiktų projektų įgyvendinti – balsuodami taip pat spręs patys gyventojai.

2020 m. Kretingos rajono savivaldybės patikslintos biudžeto pajamos buvo 50,278 mln. eurų.

PAGRINDINIAI 2021 METŲ KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO SKAIČIAI

Biudžeto pajamos:

Gyventojų pajamų mokestis – 20,561 mln. eurų;

Nekilnojamojo turto mokestis – 0,780 mln. eurų;

Vietinės rinkliavos – 1,430 mln. eurų;

Kiti mokesčiai ir pajamos – 2,037 mln. eurų;

Valstybės dotacijos – 16,817 mln. eurų;

ES paramos lėšos – 2,097 mln. eurų;

Skolintos lėšos – 1,766 mln. eurų;

Metų pradžios apyvartinių lėšų likutis – 1,052 mln. eurų.

Biudžeto išlaidos:

Švietimo programa – 19,946 mln. eurų (42,9 proc. viso biudžeto);

Strateginio planavimo ir investicijų programa – 4,579 mln. eurų (9,8 proc. viso biudžeto);

Vietinio ūkio programa – 4,932 mln. eurų (10,6 proc. biudžeto);

Seniūnijų programa – 3,654 mln. eurų (7,9 proc. viso biudžeto);

Socialinės paramos programa – 4,672 mln. eurų (10 proc. biudžeto);

Kultūros programa – 2,998 mln. eurų (6,4 proc. biudžeto);

Bendroji programa – 4,078 mln. eurų (8,8 proc. biudžeto);

Kitos programos – 1,681 mln. eurų (3,6 proc. biudžeto).

Kas Kretingos rajono savivaldybės 2021 m. biudžete Jums kelia daugiausiai klausimų?

View Results

Loading ... Loading ...

 

 5,481 peržiūrų (-a)

0% LikesVS
100% Dislikes