Skrandžiui ypač naudinga ramunėlių arbata.

Kokių mums puikiai pažįstamų žolelių arbatos labiausiai tinkamos, sudirgus skrandžiui?

Ramunėlės

Ramunėlės

Penketuko viršūnėje – ramunėlės, kurios padeda esant ūminiams ir lėtiniams skrandžio bei dvylikapiršės žarnos negalavimams. Ramunėlės turi uždegimą slopinantį, spazmus atpalaiduojantį ir dujų susikaupimą organizme mažinantį poveikį. Jos taip veikia ne dėl vienos kurios nors medžiagos,kurią būtų galima išskirti ir susintentinti, bet dėl viso gydomųjų medžiagų komplekso. Tad norėdami išnaudoti visas ramunėlės galimybes, turime vartoti natūralių žiedų galvučių arbatą ir ramunėlių ekstraktą.

Turint jautrų skrandį puodelis ramunėlių arbatos puikiai tiks dienai pradėti. Prie arbatos galima suvalgyti vieną džiūvėsėlį, bet rimtai pusryčiaukite – tik po valandos.

Pipirmėtės

Pipirmėčių arbata.

Ramina bei gydo skrandį ir šilta pipirmėčių arbata. Pipirmėtėse esantis eterinis aliejus sumažina stemplės sfinkterio tonusą, o tai palengvina oro pasišalinimą iš virškinamojo trakto, todėl pipirmėtė vartojama simptominiams virškinamojo trakto susirgimams gydyti: dispepsija, dujų susikaupimui žarnyne, gastritui, enteritui. Eterinis aliejus skrandžio sienelę veikia kaip švelnus anestetikas, todėl sumažina pykinimą ir norą vemti, todėl pipirmėtę galima vartoti nėštumo metu ir pasireiškus jūros ligos simptomams.

Mėtų arbata netinka, sergant mažakraujyste (gali sutrikdyti geležies pasisavinimą), inkstų ligomis, tulžies pūslės akmenlige.

Kmynai

Kmynų arbata.

Kmynų vaisiai gerina apetitą ir virškinimą, aktyvina virškinimo liaukų veiklą, žarnyno peristaltiką, atpalaiduoja lygiuosius raumenis, mažina vidurių pūtimą ir skatina tulžies išsiskyrimą. Kmynų arbata tinkama, esant įvairiems žarnyno sutrikimams. Atpalaiduoja žarnyno, tulžies pūslės, šlapimo takų, gimdos spazmus.

Kmynų užpilu taip pat gydomas antacidinis gastritas, dispepsija, tulžies ir kasos uždegimas.

 74,989 peržiūrų (-a)

84% LikesVS
16% Dislikes