Trūkstant B grupės vitaminų nuolat juntamas nuovargis.

B grupės vitaminai yra nepaprastai svarbūs gyvybei, sveikatai ir įvairioms organizmo funkcijoms – ypač nervų, smegenų ir širdies bei kraujagyslių sistemoms. Gyvybiškai  svarbu gauti  tinkamą B grupės vitaminų kiekį, nes jie daro tiesioginę įtaką širdžiai, nuotaikai, darbingumui, svoriui ir net virškinimui.

„B grupės vitaminai yra būtini energijos gamybai, sveikų raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui ir funkcionavimui. Nors B grupės vitaminai tiesiogiai neteikia energijos, jie padeda efektyviai naudoti angliavandenius, riebalus ir baltymus kaip kurą, kuris virsta ir absorbuojamas ląstelių mitochondrijose“, – sako vaistininkė Sigita Izmalkova.

Vitamino B trūkumas sukelias tokias sveikatos problemas: nuovargį ir nuotaikos svyravimus, mažakraujystę, depresiją, nerimą, vidurių užkietėjimą, blogą virškinimą, širdies problemas, nereguliarų širdies plakimą, raumenų silpnumą, blogą atmintį ir susikaupimą, odos, nagų, plaukų problemas, apetito praradimą.

Kas sukelia vitamino B trūkumą?

Greitas gyvenimo tempas

Greitas gyvenimo tempas diktuoja mūsų pačių poreikį ir svarbą šiai vitaminų grupei, o intensyviais darbo ar studijų laikotarpiais mūsų kūnas gali pareikalauti papildomos pagalbos, todėl rizika, kad pritrūksime reikiamo vitamino B kiekio, yra didesnė, nei galėtume įsivaizduoti. Įvairaus amžiaus žmonės vis labiau kenčia nuo nerimo ir B grupės vitaminų trūkumo.

Greitas gyvenimo tempas ir nerimas reikalauja papildomų B grupės vitaminų atsargų. 

Širdies ir kraujagyslių sistemos ligos

„Pagrindinė rizikos grupė, kuriai gali trūkti B grupės vitaminų, yra žmonės, kenčiantys nuo širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų bei sergantys lėtinėmis ligomis ir, žinoma, patiriantys nuolatinį stresą, bei sergantys nervų sistemos ligomis“, – sako vaistininkė.

Pagrindinė rizikos grupė, kuriai gali trūkti B grupės vitaminų – širdies ir kraujagyslių ligos.

Virškinimo ligos

Sergant virškinimo sistemos ligomis, jei jaučiate bent kelis vitamino B trūkumo simptomus, taip pat būtina pasitarti su gydytoju.

Virškinimo ligos taip pat kelia riziką pritrūkti vitamino B.

Stresas

“Patiriant nuolatinį stresą ir sergant nervų sistemos ligomis taip pat gali trūkti vitamino B”, – sako specialistė.

Perdirbti maisto produktai

B grupės vitaminų trūkumas gali atsirasti dėl vartojimo perdirbtus maisto produktus, kuriuose dažnai nėra didžiosios dalies vitaminų.

Per didelis cukraus vartojimas

Kita priežastis – didelis cukraus kiekio vartojimas, kuris sugriauna pusiausvyrą virškinimo trakte. Dėl to žarnyno mikrobiota yra netinkama B grupės vitaminams įsisavinti ir atsiranda šios grupės vitaminų stygius.

Per didelis cukraus vartojimas trukdo tinkamai įsisavinti B grupės vitaminus.

Alkoholis

Alkoholis taip pat trukdo naudingų medžiagų, taigi – ir B grupės vitaminų, įsavinimą.

Kava

Kava.

Kontraceptinės tabletės

Kontraceptinės tabletės ir kai kurie vaistai neleidžia įsisavinti ir absorbuoti B grupės vitaminų.

 

Kokiuose maisto produktuose yra B grupės vitaminų?

Pasak vaistininkės, geriausi natūralūs B grupės vitaminų šaltiniai yra neskaldyti grūdai, mielės, riešutai, sėklos, daigai, taip pat mėsa, žuvis, kiaušiniai, daržovės ir vaisiai.

Neskaldyti grūdai – vieni iš geriausių vitamino B šaltinių.

 

Nors vitamino B šaltinių sąrašas iš pažiūros yra ilgas, to vis tiek gali nepakakti intensyvaus gyvenimo laikotarpiu ar sergant lėtinėmis ligomis, ypač – virškinimo. Todėl, jei jaučiate galimus B grupės vitaminų trūkumo simptomus, dėl papildomo vitaminų kiekio rekomenduoju pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

 9,895 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes