Ir ne tik jie. Siekdama užtikrinti visuomenės saugumą bei užkirsti kelią galimiems COVID-19 ligos protrūkiams, Vyriausybė nusprendė įpareigoti periodiškai testuotis visų sričių darbuotojus, kurie darbe nuolat kontaktuoja su kitais žmonėmis. Viena iš sričių, kur kontaktinį darbą atliekantys darbuotojai privalės periodiškai testuotis, ar neserga COVID-19, yra švietimas.  

Testai tampa privalomi visiems kontaktiniu būdu dirbantiems švietimo įstaigų darbuotojams, laisviesiems mokytojams ir kitiems švietimo teikėjams. Taip pat ir visiems kitų įstaigų darbuotojams, kurie teikia valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas švietimo įstaigoje ir kituose švietimo teikėjuose.

Darbdavys privalės užtikrinti, kad įstaigose dirbtų tik sveikatą pasitikrinę ir nesergantys darbuotojai. Kitu atveju darbuotojas negalės dirbti kontaktinio darbo, tik nuotoliniu būdu.

Testavimas darbuotojams nemokamas – patikrinimai finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.

Testuojama greitaisiais antigeno testais imant ėminius iš priekinės nosies landos. Ši procedūra nesukelia nemalonių pojūčių, o rezultatai gaunami per 30 minučių.

Darbuotojų sąrašus, kuriems privaloma testuotis, sudaro ir atnaujina darbdavys bei informuoja sąrašuose nurodytus darbuotojus apie pareigą atlikti sveikatos patikrinimą. Darbuotojai patys registruojasi paskambinę Karštosios linijos telefonu 1808 arba apsilankius www.1808.lt.

Švietimo darbuotojai turi periodiškai testuotis, bet neprivalo prieš pradėdamas darbą turėti pirmąjį testą. Svarbu pirmą kartą išsitestuoti per 7-10 dienų nuo reikalavimo įsigaliojimo, t.y. nuo kovo 27 d.

Periodiniai sveikatos patikrinimai atliekami ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10 dienų nuo paskutinio sveikatos patikrinimo. Patikrinimai atliekami iki paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ir (ar) karantino dėl užkrečiamosios ligos pabaigos.

Sveikatos patikrinimai atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir jų mobiliuose punktuose. Darbuotojų, kurie privalo pasitikrinti, sveikatos duomenys tvarkomi Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (toliau – ESPBI IS). Darbuotojai, kurie privalo pasitikrinti, darbdaviui turi pateikti sveikatos patikrinimo rezultatus iš ESPBI IS.

Tikrintis nereikia darbuotojams, kurie persirgo užkrečiamąja liga arba kurie buvo paskiepyti užkrečiamosios ligos vakcina pagal skiepijimo schemą. Darbuotojai darbdaviui turi pateikti dokumentus, patvirtinančius šias aplinkybes.

Vieną kartą, prieš pradedant dirbti ar vykdyti veiklą, pasitikrinti reikės ir darbuotojams, kurie užsiima fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veikla.

 

 41,573 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes