Jau tapo įprasta, kad per kiekvienas šv. Velykas Palangos J. Basanavičiaus gatvę papuošia įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami apsiauti patogius batus ir atrasti šventinius Šimtmečio margučius įvairiose Palangos vietose. Kodėl šie šv. Velykų simboliai vadinami Šimtmečio margučiais? Todėl, kad kovo 30 d. Palanga minės visai šaliai svarbią sukaktį – sukaks 100 metų nuo dienos, kai Palanga 1921 m. buvo grąžinta Lietuvai.

Šiųmečiai margučiai bus padabinti vaikų piešiniais. Palangos ir Šventosios moksleiviai dalyvavo piešinių konkurse „Mano gražiausios pasakos ir legendos apie Palangą ir jūrą“. Komisija atrinko 10 darbų, kuriuos ant 2 metrų aukščio ir 1,4 metro skersmens margučių perpiešė palangiškis dailininkas Gintaras Lapas.

Piešinių autoriai: Nikolė Jonauskaitė, Kasparas Jasas, Emilia Sebeckis, Viltė Rakauskaitė, Domantas Barkauskas, Amelija Burvytė, Vėjas Kiuberis ir  Marius Diemintas.

Šimtmečio margučių teks ieškoti ne tik populiariose Palangos vietose, tokiose kaip Jūratės ir Kastyčio skvere, Meilės alėjoje ar šalia Palangos simbolio – Kurhauzo, bet ir pušynuose, jaukiuose parkeliuose ar miegamųjų kvartalų erdvėse.

Visus margučius rasti galima pasitelkus žemėlapį arba mobiliąją programėlę „Walk15“. Pasirinkus „Šimtmečio margučių Palangoje“ maršrutą, čia bus galima rasti išsamią informaciją apie kiekvieną margutį. Eiti siūloma pagal programėlėje nurodytą eiliškumą, o šalia kiekvieno margučio reikės rasti kaspinėlį su užrašytu žodžiu. Surašę visus žodžius, perskaitysite eilėraščio ištrauką.

Parašius šio eilėraščio autorių ir nusifotografavus kartu su mėgstamiausiu margučiu, nuotrauką reikėtų atsiųsti Palangos kultūros ir jaunimo centrui (el. paštu komunikacija@pkjc.lt arba asmenine žinute į Facebook paskyrą – www.facebook.com/palangoskjc). Laimėtojas bus skelbiamas balandžio 11 d.

Šimtmečio margučių ieškokite nuo kovo 27 d. iki balandžio 11 d.

 45,694 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes