Facebook nuotr.

“Šiandien Rąžės upelis nusidažė raudona spalva. Ne, tai ne pokštas ­ į jūrą įtekanti Rąžė iš tikrųjų paraudonavo. Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos specialistai nedelsdami paėmė mėginius ir aiškinasi, iš kur galėjo atsirasti teršalai”, – šitokiu įrašu Facebook paskyroje ketvirtadienį pasidalijo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. 
Pirminiais duomenimis, Rąžę nudažė iš Kretingos rajone, Vydmantuose įsikūrusios burokėlius apdirbančios įmonės atitekėjusios nuotekos. Ši įmonė turi naujus nuotekų valymo įrenginius, tačiau pigmento (spalvos) jie nepašalina, kaip savo paskyroje skelbia kurorto vadovas.

Po valymo šiuose įrenginiuose, gamybinės nuotekos atiduodamos bendrovei „Kretingos vandenys“. Tad aiškinamasi, ar nėra sutrikęs šių įmonių technologinis procesas.
“Jeigu Rąžę iš tikrųjų nudažė burokėliai, tokia tarša aplinkai pavojaus nesukels. Tačiau, mano žiniomis, tai jau ne pirmas kartas, kai Rąžė nusidažo raudonai, – rašo Š. Vaitkus. – Labai tikiuosi, kad aplinkosaugininkai principingai įvertins šią situaciją ir į tai pažiūrės ne pro pirštus, o upelio taršos kaltininkai ar kaltininkas imsis visų reikiamų priemonių, kad ateityje panaši situacija nebepasikartotų. Turime visi saugoti gamtą, prieš metus Kuršių marias teršė Grigeo, Ražės upę galimai nudažė burokėliai. Gal, bet taip būti negali ir tikiuosi, kad daugiau tai nepasikartos.”

 22,773 peržiūrų (-a)

80% LikesVS
20% Dislikes