Giliavandenė keturūsė vėgėlė. Klaipėdos universiteto nuotr.

Lietuvos priekrantėje aptikta labai retos rūšies žuvis. Žvejys Vilius Karolis šių metų kovo 22 d. žvejybiniuose tinkluose, pastatytuose ties Palanga 5 metrų gylyje, aptiko iki šiol nematytą žuvį.

Žuvis buvo perduota Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkams. Nustatyta, jog tai labai retai Lietuvos vandenyse aptinkama keturūsė vėgėlė (Enchelyopus cimbrius). Jos ilgis buvo 25 cm, svėrė 67 gramus.

Iki šiol Lietuvos jūriniuose vandenyse buvo žinomi vos keli keturūsių vėgėlių registracijos atvejai. Anksčiau Klaipėdos universiteto mokslininkai šios rūšies 7 ir 23 cm ilgių individus pagavo 2005 ir 2006 metais atviroje jūroje, maždaug 65 metrų gylyje, netoli Kaliningrado srities.

Nuo kitų rūšių keturūses vėgėles galima atskirti pagal dideles akis ir keturis ūsus – trys ūsai ant viršutinio žandikaulio ir vienas ant apatinio. Šios savybės padeda joms gaudyti bestuburius ir žuvis labai giliose ir tamsiose Baltijos jūros vietose. Tiesa, dažniau vakarinėje Baltijos jūros dalyje.

Tai, kad vėgėlė aptikta 5 metrų gylyje, yra stebinantis, tačiau įdomus faktas, papildantis mokslininkų žinias apie šią žuvų rūšį.

Klaipėdos unversitetas

 25,086 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes