Stop kadras iš vaizdo kameros įrašo.

Prieš gerą mėnesį, kovo 2 d. apie 23.45 val. karteniškė per namų vaizdo stebėjimo kamerą pastebėjo, kad nepažįstamas asmuo ketina įsibrauti į kieme stovėjusį automobilį „BMW X5 f15“, kurio vertė 55 000 eurų. Moteris greitai sureagavo ir iškvietė pagalbą.  

Supratęs, kad yra stebimas, įsibrovėlis pasišalino, po maždaug pusvalandžio grįžo, nudaužė vaizdo stebėjimo kamerą ir išmetė ją į netoli esantį Alantos upelį. Moteris paskambino užsienyje esančiam draugui, šis kreipėsi į netoli gyvenančius pažįstamus. Pastarieji surado nuošalioje vietoje paliktą galimai įtariamojo automobilį BMW, tuomet pastatė savo automobilį taip, kad įtariamojo BMW negalėtų išvažiuoti į kelią ir apie įtartiną automobilį pranešė policijai.

Atvykus pareigūnams, bendromis pastangomis, netrukus buvo sulaikytas  automobiliu per dirvas sprukti bandęs 46-erių metų įtariamasis.

Iš pradžių vyrui buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, vėliau ji buvo pakeista nurodymu reguliariai registruotis policijos įstaigoje.

Pareigūnams įtariamasis nurodė, kad ketino pavogti automobilio „BMW X5 f15“ vairą, nes už jį esą juodojoje rinkoje galima gauti apie 1500 eurų. Vairą parduoti vyras planavo uostamiesčio turguje.

Kaltę įtariamasis pripažino visiškai, atlygino nukentėjusiųjų patirtą žalą – 100 eurų už sudaužytą vaizdo stebėjimo kamerą.

Už pasikėsinimą įvykdyti vagystę įsibraunant gresia bauda, areštas, laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje baigtas ir į teismą perduotas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo įvykdyti vagystę (pagal LR BK 22 str. 1 d. ir 178 str. 2 d.).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

 25,085 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes