Nuotolinis pokalbis turi ir privalumų. Asociatyvi nuotr.

Nors bendravimas per pokalbių platformas pastaraisiais metais jau tapo nauja realybe, darbo pokalbiai daugumai vis dar kelia nemažai nerimo, galinčio sutrukdyti gauti svajonių darbą. Todėl ruošiantis nuotoliniam darbo pokalbiui svarbu iš anksto pagalvoti apie tokio interviu specifiką ir žinoti pagrindines taisykles, kurios padės gauti norimą darbą.

„Nors žmonės kasdien naudojasi internetu, darbo pokalbių metų neretai pasitaiko kurioziškų situacijų, kai vaikai įsiveržia į ekraną, netyčia pritaikomi juokingi filtrai ar netikėtai dingsta garsas. Tuomet iš jaudulio kandidatai pasimeta. O juk iš anksto apgalvojus ir geriau pasiruošus, tokių situacijų galima lengvai išvengti“, – pasakoja vienos įmonės žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

1. Pašalinkite trukdžius.

Prieš pokalbį uždarykite langus ir duris.

Pirmiausia prieš prasidedant pokalbiui, uždarykite kambario duris ir užverkite langus, jei lauke girdisi triukšmas. Nutildykite savo telefoną, kompiuterio ekrane iššokančius langus ir įsitikinkite, kad vienintelis jame atvertas langas – vaizdo pokalbių platforma.

„Darbo pokalbio metu pasigirstantys SMS ar programėlių pranešimų garsai yra rodiklis darbdaviui, kad galbūt kandidatas į darbo pokalbį nežiūri pakankamai rimtai. Svarbu virtualius darbo pokalbius vertinti taip, kaip anksčiau pasiruošdavome susitikimui potencialaus darbdavio biure – juk tokiu atveju visus papildomus trikdžius eliminuodavome“, – pataria E. Staniulionė.

2. Sutvarkykite kambarį.

Pasirūpinkite, kad kambaryje nesimėtytų drabužiai ar kiti daiktai.

Ruošiantis nuotoliniam pokalbiui labai svarbu atkreipti dėmesį į aplinką – fone jokiu būdu neturėtų matytis nepaklota lova, ant kėdės numesti drabužiai ar skalbinių džiovyklė. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į apšvietimą.

3. Užtikrinkite tinkamą apšvietimą. 

Svarbiausia užtikrinti, kad darbdavys matytų Jūsų veidą – vakare tam gali prireikti ir ne vienos lempos.

„Sukurti puikų apšvietimą namuose nėra taip paprasta, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius aspektus. Pirmiausia apšvietimas neturi būti per tamsus – darbdavys turi aiškiai matyti jūsų veidą. Jei pokalbis vyksta ne dienos metu, jums puikiai pasitarnaus stalinės lempos. Pastatykite jas priešais save, vieną kairėje, kitą – dešinėje. Taip bus sukurtas natūralios šviesos efektas“, – pataria specialistė.

4. Kompiuterį pastatykite akių lygyje. 

Kompiuteris turi būti akių lygyje.

Reikėtų nepamiršti ir kompiuterio padėties. Jis turėtų būti akių lygyje – tokiu būdu galėsite virtualiai palaikyti akių kontaktą. Kompiuterį galite pasidėti ant batų dėžės ar knygų krūvelės.

5. Patikrinkite techninę įrangą.

Atlikite bandomąjį skambutį draugui.

Susitarę su darbdaviu, kokią įrangą naudosite darbo pokalbio metu, atsiųskite ją tiek į kompiuterį, tiek į savo išmanųjį telefoną ir skirkite laiko ją išbandyti.

„Vienas iš paprasčiausių būdų ištestuoti įrangą – atlikti bandomąjį skambutį draugui. Taip patikrinsite savo kamerą ir mikrofoną bei užtikrinsite, kad darbo pokalbio metu nekiltų stresas, kad nepavyksta jų įsijungti. Visgi nutinka, kad pokalbio metu prisijungti prie programėlės nepavyksta. Tokiais atvejais situaciją vertiname lanksčiai, pokalbį perkeliame į daug kam geriau pažįstamas „Facebook Messenger“ ar „Viber“ programėles“, – akcentuoja E. Staniulionė.

Ekspertė taip pat pataria darbo pokalbio metu naudotis ausinėmis. Kalbant per kompiuterio garsiakalbius, garso kokybė paprastai būna prastesnė ir reikia įdėti daugiau pastangų norint aiškiai girdėti kandidatą.

6. Išnaudokite virtualaus pokalbio privalumus.

Turėkite paruoštuką, kuriame pasižymėsite svarbiausius faktus apie darbdavį bei klausimus, kuriuos norite užduoti. 

Darbo pokalbis internetu turi ir privalumų, kuriuos verta išnaudoti. Pavyzdžiui, priešingai nei dalyvaujant interviu biure, ekrane visuomet galite matyti užrašus su svarbiausiais aspektais, kuriuos būtinai norite paminėti ir taip palikti gerą įspūdį darbdaviui.

„Tokiame paruoštuke galite pasižymėti aktualiausius faktus apie potencialų darbdavį, klausimus, kuriuos norite užduoti. Jei pokalbio metu pristatysite atliktą užduotį – informaciją, kuri gali padėti dar geriau ir sklandžiau apie ją papasakoti. Pokalbio metu pamiršę, ką norite pasakyti ar pritrūkę įkvėpimo, visuomet žinosite, kur žvilgtelėti“, – sako E. Staniulionė.

Ekspertė priduria, kad tai gali būti naudinga tiek į pradedančiųjų, tiek į aukštas pozicijas kandidatuojantiems žmonėms – kokybiškas pasiruošimas ir nuoseklus domėjimasis organizacija tikrai paliks įspūdį darbdaviui. Visgi svarbu paminėti, kad neužsirašinėtumėte ištisų pastraipų. Tokiu atveju bus akivaizdu, kad informaciją skaitote, ir tai darbdaviui nepaliks gero įspūdžio.

7. Prieš pokalbį nusiraminkite.

Prieš darbo pokalbį pasivaikščiokite, pasimankštinkite ar atlikite kvėpavimo pratimus.

Karantino metu ir taip patiriame daugiau nerimo ir įtampos, o darbo pokalbis sukuria dar papildomo streso. Todėl prieš darbo pokalbį lengvai pasimankštinkite, pasivaikščiokite ar atlikite kvėpavimo pratimus. Tai suteiks daugiau energijos ir padės lengviau nusiraminti.

„Kad ir kaip gerai stengtumėtės nuslėpti, net ir per ekraną galima pamatyti, kad žmogus patiria didelį stresą. O tai, kaip žinome, nepagerina šansų gauti norimą darbą. Tuo metu besišypsantis ir entuziastingas kandidatas – net ir turintis mažiau patirties – tikrai paliks įspūdį darbdaviams. Todėl prieš darbo pokalbį, skirkite laiko savo emocinei sveikatai“, – pataria E. Staniulionė.

Eglė Girdauskaitė

 156,192 peržiūrų (-a)

0% LikesVS
100% Dislikes