Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijos apraše nustatytus kriterijus atitinkantys individualią veiklą vykdantys gyventojai, norėdami gauti individualią veiklą vykdančio asmens subsidiją, turi ne tik pateikti paraišką, bet ir būti deklaravę pajamas už 2019 (jei tokią prievolę turėjo) ir 2020 metus. Pateikę paraišką subsidijai gauti, tačiau dar nedeklaravę pajamų šiandien sulauks VMI laiško, jog jų paraiška subsidijai nepriimta. Į ją pretenduoti jie vėl galės, kai tik pateiks pajamų deklaraciją.

„Individualią veiklą vykdantys gyventojai aktyviai teikia paraiškas subsidijoms gauti. Jų gavome beveik 24,3 tūkst., tačiau beveik ketvirtadalis smulkiųjų verslininkų nepadarė dar vieno svarbaus darbo – nedeklaravo pajamų už 2019 ir 2020 metus. Raginame gyventojus padėti mums padėti jiems. Mat, kol nedeklaruotos pajamos, negalime teigiamai įvertinti jų paraiškos,“- pasakoja Danutė Laurinavičienė, VMI mokestinių prievolių departamento atstovė, pasakodama, kad tokie smulkieji verslininkai galės teikti naują paraišką, bet prieš ją pateikdami turėtų deklaruoti pajamas už 2019 (jei tokią prievolę turėjo) ir 2020 metus.

VMI primena, kad subsidija gali būti skiriama gyventojui, vykdančiam individualią veiklą, kai tenkinamos šios sąlygos:

  1. 2020 m. vykdė individualią veiklą pagal pažymą ir / ar verslo liudijimą, įtrauktą į dėl COVID-19 apribotų veiklų sąrašą
  • Ribojamų individualių veiklų pagal pažymą sąrašas:

Ribojamų veiklų pagal verslo liudijimą sąrašas čia:

  1. 2020 m. vykdytos individualios veiklos trukmė atitinka bent vieną iš šių punktų:
  • individualią veiklą pagal pažymą gyventojas buvo įregistravęs ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis ir neišregistravo jos iki lapkričio 6 d. imtinai, arba
  • verslo liudijimą (-us) gyventojas buvo įsigijęs ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis, laikotarpiu nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. imtinai, arba
  • jeigu gyventojas keitė individualios veiklos formą, tačiau bendra vykdytos individualios veiklos pagal pažymą ir verslo liudijimą (-us) trukmė sudaro ne mažiau kaip 90 kalendorinių dienų (nenutrūkstamai ar su pertraukomis) nuo sausio 1 d. iki lapkričio 6 d. imtinai.
  1. Gyventojo 2019 metais gautos apmokestinamosios pajamos iš neindividualios veiklos neviršija 6 660 Eur, o 2020 metais gautos visos apmokestinamosios pajamos neviršija 21 852 Eur.
  2. Gyventojas yra pateikęs pajamų mokesčio deklaracijas už 2019 m. ir 2020 m. (jei privalo).

Taip pat gyventojas negali būti bankrutuojantis; privalo turėti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą; savo vardu finansų įstaigoje atidarytą atsiskaitomąją ar mokėjimo kortelės sąskaitą; turi nevykdyti veiklos sektoriuose, kurie išvardyti Europos Komisijos Reglamente.

Konsultacijas mokesčių klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882 (spausti 1). Taip pat aktuali informacija bei atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus yra skelbiami ir nuolat atnaujinami www.vmi.lt skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19.

VMI

 26,464 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes