Per praėjusius metus iš viešų vietų policijos pareigūnai išgabeno 34 nebenaudojamus be priežiūros paliktus automobilius, bet netrukus sprendimus dėl likimo valiai paliktų transporto priemonių turės teisę priimti ir Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai.
Bauda – iki 300 eurų
Iki šiol be priežiūros viešosiose vietose paliktas transporto priemones išgabenti į saugojimo aikšteles turėjo teisę tik policijos pareigūnai. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai tokių automobilių savininkus ragindavo pasirūpinti savo turtu. Tai ignoruojantiems būdavo surašomi administracinių nusižengimų protokolai, skiriamos baudos.
Įsigaliojus naujosioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, Savivaldybės administracijai teks pasirūpinti, kaip tinkamai atlikti naujas funkcijas.
„Kol kas oficialių įpareigojimų negavome, dirbame pagal iki šiol galiojusią tvarką – fiksuojame atvejus, rašome įspėjimus. Manau, kad įsigaliojus naujovėms teks pasirūpinti sutartimis su įmonėmis, kurios turi saugojimo aikšteles ar teisę utilizuoti konfiskuotas transporto priemones“, – sakė Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.
Vedėja rekomendavo nebereikalingų transporto priemonių šeimininkams patiems pasirūpinti savo turtu, nes priešingu atvejų jie gali patirti ir nuostolių. Kitaip tariant, geriau eksploatacijai nebetinkantį automobilį perduoti supirkėjams ir gauti už juos bent kažkiek pinigų nei patiems mokėti baudas. Pirmąkart, ignoruojant įspėjimus, gali būti skiriama bauda nuo 70 iki 140 eurų, o už antrą kartą – iki 300 eurų. Taip pat gali būti konfiskuojamas ir automobilis.
Pernai išgabeno 34 automobilius
Pasak Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojos Renatos Jonauskienės, dažniausiai apie viešose vietose paliktus nenaudojamus automobilius praneša gyventojai, taip pat jie surandami ir reidų metu.
„Pernai iš bendro naudojimo vietų, išsiuntus rašytinius įpareigojimus savininkams, pašalinti 34 neeksploatuojami automobiliai, pradėtos 6 administracinės teisenos, vienas automobilis, priklausęs Sporto ir sveikatingumo kompleksą stačiusiai UAB „LitCon“, konfiskuotas teismo sprendimu. Kol kas jis saugomas aikštelėje, nes dar nesibaigė teisinės procedūros. Šiemet nustatyti 4 neeksploatuojami automobiliai, kurių savininkams išsiųsti įpareigojimai pašalinti juos iš bendro naudojimo vietų. Vienas iš jų jau pašalintas, kitiems dar nepasibaigė terminai“, – sakė R. Jonauskienė.
Gavęs įpareigojimą pašalinti neeksploatuojamą automobilį iš bendro naudojimo vietos, jos savininkas tai padaryti privalo per mėnesį. Anot R. Jonauskienės, paprastai gyventojai būna supratingi ir į raginimus reaguoja.
Komisaras: didesnė problema – neblaivūs vairuotojai
Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai apie be priežiūros paliktus automobilius pranešimų gauna daug, tačiau ne dėl visų imamasi priemonių.
„Pirmiausia išsiaiškiname, ar toks automobilis tikrai trukdo eismui. Jei taip, ieškome savininko ir įpareigojame pačiam pasirūpinti savo nuosavybe. Savininkams nereaguojant, automobiliai būna nugabenami į saugojimo aikšteles. Pernai buvo du tokie atvejai. Tikslios statistikos nevedame, tačiau atvejų, kai mums tenka išgabenti transporto priemones iš viešų vietų, būna nedaug“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.
Anot jo, sunkiausia būna surasti tikruosius automobilių savininkus. Dažnai pasitaiko atvejų, kai gyventojas, kurio vardu registruotas automobilis, iš tikrųjų jį būna pardavęs be pirkimo-pardavimo sutarties, neprisimenantis pirkėjo pavardės.
„Taip transporto priemones parduodantys žmonės rizikuoja. Mat tokiais atvejais atsakomybė už bet kokius pažeidimus krenta ant registruoto savininko pečių“, – perspėjo A.Pužauskas.
Pasak jo, daug daugiau rūpesčių kelia automobiliai, kuriuos vairuoja neblaivūs vairuotojai. Pernai per 50 transporto priemonių, kurių vairuotojai įkliuvo sėdę prie vairo išgėrę alkoholio, buvo „apgyvendinti“ saugojimo aikštelėse.
27,148 peržiūrų (-a)