Kartenos miestelio šventėje atsitiktinai savo poilsio metu patekęs režisierius Gytis Padegimas (iš dėšinės) pasisveikino su Seimo nariu Antanu Vinkumi ir meru Antanu Kalniumi. Autoriaus nuotr.

Nors ir gerokai kuklesnė nei įprastai, praėjusį savaitgalį įvykusi Kartenos miestelio šventė sužavėjo net režisierių Gytį Padegimą. Į Karteną režisierius neretai užsuka pailsėti nuo miesto šurmulio, o jo dviejų dienų poilsis šį kartą atsitiktinai sutapo su tradicine švente „Aš myliu Karteną, Kartena myli mane“.


„Man patinka mažų miestelių šventės, jos turi savotiško šarmo. Kartenoje lankausi ne pirmą kartą, labai mėgstu čia pabūti, o šventė, į kurią susirenka paprasti žmonės, kur nėra kažkokių kitur pasitaikančių tuštybių, dvelkia nuoširdumu, paprastumu, artimu bendravimu. Man taip dūšia atsigauna“, – „Švyturiui“ sakė G. Padegimas.
Tiesa, miestelio svečias nepamatė gal nė pusės karteniškių šarmo, mat dėl paskutines dienas dar galiojusių karantino apribojimų nevyko nei šventinė prekyba, vaikams skirti renginiai bei atrakcionai.

Gerokai mažiau šiemet buvo ir sportinių rungčių. Šventę ypač nuskurdino emocingiausios rungties – virvės traukimo – atsisakymas.
„Vyriausybė drastiškai sumažino finansavimą mėgėjų sportui, daugmaž įprastu ritmu treniruojasi tik profesionalai, – priežastis vardijo pagrindinis Kartenos sporto renginių organizatorius. – Virvės traukikai, kitų rungčių atstovai nesitreniruoja ne tik mūsų rajone, bet, kiek žinau, ir kitur. Daug mėgėjų sporto renginių tiesiog atšaukiami, pandemija mums gerokai įkando.“


Tačiau šventėje populiarumo, kaip ir kasmet, sulaukė smiginis, kuriame rankų taiklumą rodė vaikai, moterys ir vyrai.
Žaisti krepšinį 3×3 geriausiai sekėsi Kūlupėnų, „Mažylių“ ir „Trečiadienio“ komandoms.
Futbolo turnyre komandos susirikiavo tokia tvarka: I vieta – „Mažyliai“, II vieta – „RoRo“, III vieta – „Kartena“ ir IV – „Važiuojam Džesika“.


Vakare miestelio aikštėje vyko meno mėgėjų kolektyvų pasirodymai.
Finaliniu šventinio vakaro akcentu tapo atlikėjos Katažynos Zvonkuvienės koncertas. Pakili ir nuoširdi šventės nuotaika bylojo, kad laisvėjant karantino suvaržymams žmonės mielai dalyvauja masiniuose renginiuose, išsiilgę bendro pasibuvimo, galimybės linksmai pašėlti.
Šventei Savivaldybė skyrė 2300 eurų, kitą būtinų šventės renginių dalį padengė miestelio verslininkai ir ūkininkai.

Atlikėja Katažyna Zvonkuvienė pavergė karteniškių ir miestelio svečių širdis.

 56,814 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes