Kretingos rajono vakcinacijos centre skiepijasi praktiškai visa Lietuva – tautiečiai užsuka pakeliui į Palangą.

Jeigu, vykdami į Palangą ilsėtis, poilsiautojai neaplanko kaimyninės Kretingos dėl jos garsiųjų vienuolynų ar Žiemos sodo, šią vasarą čia užsuka bent jau dėl Vakcinacijos centro, įsikūrusio M. Valančiaus bibliotekoje.

Kretingoje skiepijasi visa Lietuva
Keliolika kilometrų nuo didžiausio šalies kurorto įsikūręs Kretingos vakcinacijos centras kelia bendrą šalies vakcinacijos vidurkį, bet kretingiškių – ne itin.
“Per dieną vidutiniškai paskiepijame 120 žmonių, mūsų dienos rekordas – 145. Būtų labai gerai, jei šį skaičių sudarytų Kretingos rajono gyventojai, – sako centro koordinatorė Raimonda Gerdauskienė. – Tačiau pas mus atvažiuoja Palanga, Klaipėda, Širvintos, Pakruojis. taip pat – vilniečiai, kauniečiai, nes žmonės vyksta ilsėtis į Palangą ir, jeigu sutampa antrasis vakcinacijos laikas, čia užsuka.”
Vis dėlto, kokią dalį iš besiskiepijančiųjų šiame centre sudaro Kretingos rajono gyventojai, medikė nesiryžo svarstyti.
“Mes tokios statistikos nevedame. Galiu tik pasakyti bendrą mūsų centre paskiepytųjų skaičių”, – sakė R. Gerdauskienė.

Per birželį paskiepijo beveik 3 tūkstančius
Per birželį Kretingos rajono vakcinacijos centre buvo paskiepyti 2 275 šalies gyventojai, iš kurių 154 – nuo 16 iki 20 m. amžiaus ir 21 vaikas nuo 11 iki 15 m.
Centro vadovė kartu su Savivaldybės gydytoja Zita Abelkiene stebėjo vakcinacijos augimą, ar centras pakeitė kretingiškių padėtį, lyginant su kitų savivaldybių. Paaiškėjo, kad Kretingos rajono savivaldybė pakilo į aukštesnę poziciją 2 procentais.
“Dabar esame šešti nuo apačios, – paaiškino R. Gerdauskienė. – Šiuo metu Kretingos rajone paskiepytų nuo koronaviruso yra 36 procentai gyventojų. Prieš įsteigiant vakcinacijos centrą šis rodiklis siekė 34 procentus ir kelias dalis po kablelio. Taigi, centras vistiek davė naudos”.
Beje, skiepijimo tempus Kretingos vakcinacijos centre galima didinti dar 4 kartus, kaip tvirtino laikraščio pašnekovė: “Turime 4 kabinas. Jeigu dirbtų 11 žmonių nuo ryto iki vakaro, tikrai sugebėtume paskiepyti vidutiniškai po 480 žmonių. O dabar dirbame trise.”

Daugiausia galimybių rinktis – ryte
Skatindama gyventojus skiepytis nuo koronaviruso, Sveikatos apsaugos ministerija nuo šios savaitės ketvirtadienius paskelbė skiepijimosi be registracijos dienomis su teise pasirinkti tuo metu vakcinacijos centre turimą vakciną. Tačiau Kretingai tai – ne naujiena.
“Mes žmones skiepijame be registracijos kiekvieną dieną, – pabrėžė R. Gerdauskienė ir paaiškino apie vakcinos pasirinkimą. – O pasirinkti galima tik iš tą dieną naudojamų vakcinų. Tai yra, nepaisant to, kad šiuo metu mes turime visų 4 gamintojų vakcinų, tačiau “Pfizer” naudojame mobiliuosiuose punktuose. Tačiau, jeigu lieka nepanaudotų šio gamintojo vakcinų, galime jomis paskiepyti ir tą dieną į centrą atėjusius žmones”.
Medikė paaiškino, kad didesnė galimybė pasirinkti pageidaujamą vakcinos gamintoją yra ryte: “Jei ryte keli žmonės paparašys, pavyzdžiui, “Moderna” vakcinos, mes ją skirsime, nes yra tikimybė per visą dieną sulaukti kitų, pageidaujančių būtent šios. Iš viso vienoje pakuotėje yra 10 “Moderna” vakcinų. Tačiau, jeigu žmogus ateis vakare ir paprašys “Modernos”, dėl jo vieno tikrai neatidarysime visos pakuotės, nes nepanaudotas vakcinas reikės išmesti.”
Vis dėlto kai kurios naujovės laukia ir Kretingos rajono vakcinacijos centro – nežymiai keičiasi darbo laikas.
“Pastebėjome, kad žmonės mėgsta rytinį laiką, tad nuo liepos 19 d. atsidarysime pusvalandžiu anksčiau – nuo 7.30 val. Ir užsidarysime pusvalandžiu anksčiau – 16.30 val. Svarstome paankstinti ir pietų laiką, kad žmonės galėtų ateiti skiepytis dar prieš pirmą valandą dienos”, – sakė R. Gerdauskienė.

Ar pasiskiepijote nuo koronaviruso?

View Results

Loading ... Loading ...

 37,498 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes