Organizatorių nuotr.

Performansas- spektaklis „AK*MUO“ – tai 5 valandų menų sintezė, skirta akmenų muziejaus įkūrėjo, skulptoriaus Viliaus Orvido atminimui (1952–1992). Kitąmet rugpjūčio 5 d. sueis 30 metų, kai šio kūrėjo nebėra, o rugpjūčio 18 d. bus minimos 70-ies metų gimimo metinės.

Terekas nuotr.

Kada: rugpjūčio 5 d., ketvirtadienį, 19-24 val.
Kur: Orvidų sodyboje – muziejuje, Gargždelės kaime, Plungės g. 18.

Šių metų renginys – priminimas apie artėjančias svarbias datas, bandymas apibendrinti neįkainojamą šio menininko kultūrinį palikimą ir su pasididžiavimu pristatyti jį pasauliui.
Spektaklio-performanso metu ir visą dieną sodyboje-muziejuje bus kuriama nauja akmens skulptūra – paminklas dėl meno, kultūros ir mokslo svarbos bei vertės Lietuvoje, prie kurios pasikeisdami dirbs akmenoriai.
Prisiliesti prie skulptūros kūrimo proceso galės visi norintys, tą dieną atvykę į Orvidų sodybą-muziejų.

Atlikėjai į sodybą atvyks pirmą rugpjūčio pirmadienį, rugpjūčio 2 d., ir tris dienas dirbs kūrybinės laboratorijos principu: vyks užsiėmimai, praktikos, spektaklio statymas.
Spektaklis bus tiesiogiai transliuojamas facebook ex.change.art / st.One paskyrose bei Ukrainoje „Zhovid The Residence“ erdvėje – facebook Zhovart ir facebook KalitaArtClub.
Vienas iš atlikėjų, Denisas Kolomyckis, spektaklio metu bus Ukrainoje, kur tiesiogiai bus transliuojama visos dienos programa, o jo pasirodymas bus projektuojamas čia Lietuvoje, sodyboje ant akmens. Tokiu būdu bus sukurtas nematomas tiltas tarp šalių, panaikintos visos žmogaus sukurtos ribos, taip parodant, kad menas ir kultūra neturi sienų, ribų ar kitokių socialinių – politinių apribojimų.
Darbe atsiranda labai svarbi linija – žmogaus dvilypumas, jis, kaip Dievo kūrinys, kuria pasaulį, bet tuo pačiu jį ir griauna. Tai stovintis tankas sodyboje – žmogaus žiaurumo, grubumo ženklas, karas Ukrainoje, režimas Baltarusijoje. Akmuo – ne tik amžinybės simbolis, atminties išsaugojimas, vertybių pamatas, jis gali tapti ir ginklu, grėsme, lygiai kaip ir žmogus, nutolęs nuo vertybių, tampa priešu pačiam sau ir kitiems.
Improvizuotame spektaklyje dalyvauja net 16 savarankiškų kūrėjų iš Lietuvos ir pasaulio: šiuolaikinio šokio atlikėja, įvairių projektų bendrakūrėja, itin intensyviai kurianti performansų srityje Goda Žukauskaitė (Olandija, www.godacome.com), tarpdisciplininio meno kūrėjas Denisas Kolomyckis (Lietuva / Ukraina, www.kolomyckis.com), trimitininkas Dominykas Vyšniauskas, smuikininkas, kompozitorius Sangeet Richard Downs (Amerika), dainininkė, menininkė Skaidra Jančaitė, mecosopranas Aistė Benkauskaitė, aktoriai Iveta Raulynaitytė, Maksim Tuchvatulin, Oleg Čeklu, šiuolaikinio šokio atlikėjai Aistė Kriukelytė, Elmyra Ragimova, Greta Bernotaitė (gretabernotaite.com), Dominyka Markevičiūtė, Povilas Jurgaitis, Ambient / ethnic / psychedelic grupė iš Kauno SOVIJUS (sovijus.wordpress.com).

Renginio sumanytoja ir režisierė – Inga Stankaitytė, organizatorius – kūrybinė platforma ex.change.art.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Organizatorių informacija

 

 5,243 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes