Marija Gusčiūte.

Rytoj, rugpjūčio 1 d., sekmadienį, 19 val., Palangos Kurhauze tarp geriausių jaunųjų šalies pianistų išgirsime skambinant ir kretingiškę Mariją Guščiūtę. Čia įvyks Didžiausios Baltijos šalyse fortepijono akademijos “Klaipėda Piano Masters” (KPM) rengėjų gintarinio vienuoliktuko koncertas.
Akademija panašius koncertus pradėjo rengti prieš penkerius metus, bet pernai dėl pandemijos renginį teko atšaukti, o šiemet dėl tos pačios priežasties – pakoreguoti ir vietoj įprasto tarptautinio surengti Lietuvos.
Kurhauze koncertuos iš visos Lietuvos šiam pasirodymui atrinkti 11 talentingiausių jaunųjų pianistų, visą savaitę Klaipėdoje tobulinusių savo įgūdžius pagal unikalią programą.
“Tokio formato mūsų renginys – pirmasis. Galėčiau palyginti su žinoma trilogija. Jei visa akademija – tarsi “Žiedų valdovas”, tad šiemet rodome filmą “Hobitas”, – humoro nestokoja KPM vadovas pianistas Gintaras Januševičius. Ir paaiškina, kad esminis akademijos tikslas – jos studentams sudaryti kuo geresnes sąlygas koncertams. O Palangos Kurhauzas, anot jo, neabejotinai yra viena geriausių Vakarų Lietuvos salių, turinti nuostabų fortepijoną, idealią akustiką bei itin šiltą publiką. K
Verta paminėti, jog pianistą G. Januševičių ir Kurhauzo koncertų salėje esantį fortepijoną sieja ypatinga istorija. Dar iki „Klaipėda Piano Masters“ idėjos gimimo, jis buvo pakviestas dalyvauti išrenkant instrumentą šiai salei. Pianistas galėjo išbandyti visus konkursui pasiūlytus instrumentus ir džiaugėsi, kai nugalėtoju buvo paskelbtas jo favoritas – „Bechstein“ fortepijonas.
Akademijoje dalyvauja žymių muzikų dinastijų atstovai, tarp kurių savo talento dėka atsidūrė ir Kretingos verslininkų dukra. M. Guščiūtė koncertuos šalia Elžbietos Liepos Dvarionaitės ir Jono Benjamino Balsio, Taline studijuojančių Medeinės Mickevičiūtės ir Luko Gedvilo, daugiatalenčio panevėžiečio Armino Abukausko, Kaune gyvenimą kuriančios ukrainietės Mariios Kurhuzovos, jautriasielės alytiškės Skirmantės Kirkliauskaitės ir kitų ryškiausių Pajūrio perlų – Jorio Mikužio, Saulės Norvaišaitės bei Izabelės Orlaitės.
Beje, kretingiškė M. Guščiūtė pernai pirmoji šalyje karantino metu pradėjo pirmąjį klasikinės muzikos koncertą, vykusį Užutrakio dvare.
KPM akademija, įkurta 2016 metais, netruko išgarsėti visame pasaulyje. Didžiausia savo apimtimi ir studentų skaičiumi Baltijos šalyse, KPM akademija į Lietuvą kvietė jaunuosius talentus iš visos Europos, o taip pat – iš JAV, Meksikos, Kanados bei Australijos.
Bilietus į koncertą galima įsigyti www.ticketmarket.lt, Palangos turizmo informacijos centre (Vytauto g. 94, Palanga) arba likus valandai iki koncerto Palangos kurhauze.

Susiję straipsniai:

Pirmąjį klasikinės muzikos koncertą karantino metu Lietuvoje pradėjo kretingiškė

 

 106,569 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes