Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kretingiškiams gyventojų pajamų mokesčio (GPM) šiemet grąžino beveik pusantro milijono daugiau nei pernai tuo pat metu.
Laiku ir tinkamai deklaravusiems savo pajamas Kretingos rajono gyventojams VMI iki liepos 31 d. grąžino beveik pusketvirto milijono eurų.
Mokesčių permokos grąžintos beveik kas trečiam rajono gyventojui, tai yra, 13,6 tūkst. gyventojų iš 37 427. Jiems grąžinta apie 3,4 mln. eurų, tai yra, per 1,4 mln. eurų daugiau nei praėjusiais metais.
Daugiau nei 5,7 tūkst. palangiškių VMI jau grąžino per 1,6 mln. eurų GPM – daugiau nei 0,7 mln. eurų daugiau nei praėjusiais metais.
Klaipėdos apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė informuoja, kad iki liepos 31 d. Klaipėdos regiono gyventojams, kurie laiku ir teisingai pateikė pajamų deklaracijas, grąžinta kone dvigubai daugiau gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų nei pernai tuo pačiu metu – šiemet iš viso pervesta apie 55 mln. eurų GPM permokų (apie 24,7 mln. eurų daugiau nei pernai), jas gavo beveik 193 tūkst. regiono gyventojų.
„Jei jie iki šios dienos dar nesulaukėte GPM permokos, pasitikrinkite, ar Elektroninio deklaravimo sistemoje nesulaukėte pranešimo (skiltyje „Pranešimai“) apie tai, jog turite patikslinti deklaracijos duomenis ar pateikti papildomus dokumentus”, – aiškina L. Mačernienė.
VMI vis dar laukia per 100 Kretingos rajono ir Palangos gyventojų patikslintų duomenų ar papildomų dokumentų už 2020 metus. Tačiau daugiau nei tūkstantis šio krašto gyventojų nepateikė deklaracoijų ir už ankstesnius metus: per 510 gyventojų – už 2019-uosius apie 530 – už 2018 m.
Direktorė atkreipia dėmesį, kad teisingai deklaravus pajamas už visus privalomus laikotarpius gyventojai gali susigrąžinti permokas už praėjusius penkerius metus.
„Pažymėtina, jog tuo atveju, kai gyventojas yra skolingas valstybei, mokesčių permoka pirmiausiai yra padengiama jo mokesčių skola ir grąžinamas skirtumas”, – atkreipia dėmesį L. Mačernienė.

 30,047 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes