Jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ šiemet įvyks Palangoje. Rugpjūčio 20-22 d. Palangos žiemos aikštė trims dienoms virs juoko ir geros nuotaikos oaze. Apie 50 dalyvių – lektorių, trenerių, edukatorių ir atlikėjų iš Lietuvos ir svetur bei per pusšimtis įvairiausių veiklų suburs aktyviai ir prasmingai praleisti priešpaskutinį vasaros savaitgalį.

Festivalis suskirstytas į keletą kūrybiškai pavadintų erdvių, kuriose planuojamos įvairiausios veiklos tiek sporto mėgėjams, sveikatingumo šalininkams, tiek šeimoms su vaikais ar naujų atradimų ieškantiems smalsuoliams. Būtent erdvėje pavadinimu – „Užtaisas visiems metams“ įvyks daugelis aktyvių sportinių veiklų, „Vaikų pievoje“ – įvairios edukacijos. Palapinėje „Panirti į bangas“ kviesime atsipalaiduoti ir įgyti naujų žinių. Baltame kupole įrengtoje scenoje vyks muzikiniai susitikimai, pokalbiai, o šeštadienį ir sekmadienį 12 val. tradiciškai kviesime visus festivalio dalyvius atlikti saulės pasveikinimus. Taip pat festivalyje įsikurs žavingas Vinetų kaimo tipis.

 

Šie metai taip pat ypatingi dėl didelio dėmesio judėjimui, mat festivalį remia Sporto rėmimo fondas su šūkiu – Įkvėpti judėti! Bus galima dalyvauti šokio-judesio terapijos dirbtuvėse, eksperimentinio judesio FOM užsiėmimuose, ekstatiniuose šokiuose, jėgos su šokio elementais fizinėje veikloje, jogos pamokose, funkcinėse ir kitose mankštose bei įvairiose treniruotėse. Kai kurios iš veiklų veiklų integruos judėjimą – nuo patyriminių žygių miške auštant iki stovėjimo ant galvos.

Festivalio lektoriai kvies ieškoti motyvacijos ir suvokti kas gali padėti siekti tikslų bei reguliariai skirti dėmesį judėjimui ir sportui. Apie tai papasakos 4-kart čempionas Amandas Paulauskas ir trenerė bei motyvatorė Rita Girdvainytė. Apie ryžtą ir judėjimą savo tikslų link taip pat pasidalins projekto „The Hero Inside“ nariai.

Kuriant festivalio programą buvo bendraujama su Palangos jaunuoliais ir bendruomene. Atsižvelgdami į jų pasiūlymus surengėme oro jogos veiklą, riedlenčių treniruotę pradedantiesiems, taip pat vyks muzikinės grupės Baltasis kiras akustinis koncertas, apsilankys žinoma atlikėja Migloko. Pasirodys ir daug kitų įdomių atlikėjų iš Lietuvos ir net tolimosios Meksikos. Tradiciškai bus galima pasimėgauti gongų garsais.

Projektas „1000 saulių“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Festivalį dalinai finansuoja Palangos miesto savivaldybė. Projekto partneriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras.

Tikime, kad apsilankius festivalyje „1000 saulių“ bus galima pasikrauti energija ir noru judėti visiems metams. Pilna festivalio programa internete: 1000 saulių.

 

 43,736 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes