Žvainiuose įvyko tradicinė, šiemet – jubiliejinė, penktoji vasaros šventė „Kuo mes garsūs, kuo turtingi“.
Ši šventė puikus Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus ir bendruomenės „Imbariečių draugija“ vadovių Vitalijos Valančiūtės bei Daivos Stonkuvienės dueto darbo rezultatas, į Žvainius pritraukiantis vis daugiau kūrybinių iniciatyvų, turtinantis gyventojų kultūrinį gyvenimą, suteikiantis naujų spalvų.
„Didžiausia vertybė yra bendruomenės žmonės, o svajonė – kad bendruomeniškumo dvasia Žvainiuose niekada neišsisklaidytų, netrūktų entuziazmo ir žmonių palaikymo. Žmonės čia geranoriški, visada pasirengę būti kartu, prisidėti, kas kuo gali, kas geru žodžiu, o kas darbu. Tai ir yra pagrindinis varikliukas, kuris užkuria visus projektus ir iniciatyvas. Jeigu yra bendrystė, galima ir kalnus nuversti!“ – sakė V. Valančiūtė.

Šventėje dalyvavo ir susirinkusiuosius sveikino Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ir Imbarės seniūnas Antanas Turauskis.

Visi kartu džiaugėsi geru oru, puikia nuotaika ir bendravimu, gardžiomis tradicinėmis žemaitiškomis vaišėmis, kurios, žinia, neapsieina be kąstinio ir cibulynės. Tik cibulynė šį kartą – ypatinga, nes ją ruošė pati šventės šeimininkė V. Valančiutė, nepagailėjusi slapto ingrediento – meilės. Gardų kąstinį šventei paruošė ir svečius vaišino žvainiškė Ramutė Motuzienė.
Šventėje Žvainių kaimo sceną ir bendruomenės pasididžiavimą puošė medinis vietos tautodailininko Augustino Zaleckio stogo puošybos elementas, vadinami „arkliukai“. Anksčiau jie saugodavo sodybas nuo visokių blogybių, gindavo ligų, skurdo, gaisrų bei kitokių negandų.
Kultūros skyriaus, bendruomenės vadovėms bei aktyviems bendruomenės nariams Aldonai Matevičienei, Gražinai Selkauskienei, Almai Jašinskienei ir jurgiui Dvarionui įteiktos Trispalvės.

 

 31,422 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes