Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. Kretingos rajono savivaldybės nuotr.

“Pačių įvairiausių kaltinimų tiek aš, tiek J. Girdvainė sulaukėme nuo pat pirmų savo darbo dienų. Tik nesuprantu vieno, kodėl kolegos nė karto taip ir nesikreipė nei į prokuratūrą, nei į STT ar kitas instancijas? Jie tai privalo padaryti, jei mato, kad kažkas galimai elgiasi neteisėtai!

Taip, niekam ne paslaptis, kad Ieva Latakienė „Kretingos krašto” sąraše dalyvavo rinkimuose. Kaip ir kiti kandidatai, ji į komiteto rinkiminę sąskaita pervedė taip vadinamas “nuosavas (asmenines) kandidatų lėšas”, skirtas rinkiminei kampanijai. Kiek pervedė? Lygiai 250 eurų. Ir tai visas šios šeimos kolegų Tarybos narių skambiai vadinamas „rėmimas“.

Pati keliuko istorija, kuri, pasirodo, tęsiasi kone kelis dešimtmečius, man ir pačiam kelia klausimų. Domėtis šia istorija pradėjau antradienį. Tądien, tiek aš, tiek visi kiti 24 Tarybos nariai  gavome tą patį raštą iš sklypo savininkų. Bet kodėl tiek diskusijų sukėlusį Tarybos sprendimą taip reikėjo skubėti priimti ketvirtadienį, o ne atidėti jį kitam posėdžiui, atsakymo neturiu. Juk  galėjome pirmiausiai viską išsiaiškinti drauge susėdę su Jokūbavo bendruomenės atstovais, sklypo savininkais, NŽT, Administracijos specialistais. Taigi ir teisininkai posėdyje patvirtino, kad dabar savivaldybei ir vėl gresia teismai. Kas iš to laimės – manau, kad niekas, nebent kažkas turi visai kitų tikslų.

O kolegų siūlymą kreiptis į prokuratūrą ir ginti viešą interesą tikrai palaikau. Tą padarysiu kuo greičiau, kai tik susirinksiu visus dokumentus. Juolab kad tiek klausimų, tiek interpretacijų kyla labai daug, o ir veikėjų šioje istorijoje, kaip dabar matau, yra gerokai daugiau – ne tik meras, J. Girdvainė, dabartiniai sklypo savininkai, skirtingai, nei bando pabrėžti mano kolegos, – tokį atsakymą “Švyturiui” pateikė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, paprašytas pakomentuoti Jokūbavo kelio istoriją.

Merui buvome pateikę šiuos klausimus:

Kaip galite paneigti Jums metamą kaltinimą esą Ievai Latakienei atiduota kelio per Jokūbavo dalis, buvusiai direktorei J. Girdvainei galimai piknaudžiaujant tarnybine padėtimi – iš palankumo “Kretingos krašto” rėmėjams? Posėdžio metu paminėjote, kad turite kitus nei Dovydo Bajoro cituotus (D. Bajoro cituoti dokumentai liudijo, kad galimai išskirtinai daugiau teisių buvo suteikta “kraštiečių” rėmėjams būtent Jolantos Girdvainės vadovavimo Kretingos rajono savivaldybės administracijai metu – aut. pastaba), dokumentus, ginančius privatų Latakų interesą. Prašome pacituoti tuos dokumentus.

Kodėl privatų Latakų šeimos interesą pradėjote ginti tik po skambučio Jums Švietimo komiteto metu? Ar iki šio skambučio žinojote, kad ši kelio dalis pagal esamus dokumentus priklauso Latakams?

Kada kreipsitės į prokuratūrą dėl Jokūbavo kelio? Kaip konkrečiai formuluosite kreipimąsi?

Ketvirtadienį 18 val. meras Jokūbave susitiks su vietos bendruomene. Susitikime žada dalyvauti ir daugiau Tarybos narių.

 

 16,275 peržiūrų (-a)

93% LikesVS
7% Dislikes