Nuo pirmadienio Kretingos rajone pradedamas šildymo sezonas gyventojų piniginių labai nenuskriaus, tačiau už šilumą mokėti vis dėlto teks šiek tiek daugiau nei pernai.
Pasak UAB „Kretingos šilumos tinklai“ direktoriaus Jono Barzdžio, tokios bėdos, su kokiomis susiduria Vilniaus gyventojai, kretingiškiams negresia.
„Vilniškių problema – įstrigęs kogeneracinė jėgainės paleidimas, todėl jie priversti šildymo sezoną pradėti degindami gamtinės dujas. Jos sparčiai brangsta ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Pas mus tokių problemų nėra, o šilumos kaina kretingiškiams šiek tiek pabrangs tik todėl, kad brangsta biokuras“, – „Švyturiui“ teigė J.Barzdys.
Šių metų sausį, kai fiksuota žemiausia oro temperatūra, biokuras kainavo 11,5 ct/MWh, o rugpjūtį – jau 17,8 ct/MWh. Prognozuojama, jog gruodį biokuro kaina gali padidėti iki 22 ct/MWh.
Anot J.Barzdžio, tokie biokuro kainų šuoliai galbūt atsirado ir dėl geopolitinės situacijos, dėl pašlijusių santykių su Baltarusija. Būtent iš šios kaimyninės valstybės atkeliaudavo nemaži kiekiai biokuro.
„Biokurą parduodančioms Lietuvos įmonėms, tikriausiai, buvo naudingiau pirkti jį užsienyje ir parduoti mūsų šalies šilumos tiekėjams, nei gaminti vietoje. Be to, pajūrio zonoje apskritai biokuro kaina visada būna truputį didesnė nei, tarkim, kur nors aplink Alytų ar Uteną. Tai galbūt susiję su tuo, kad pas mus yra tik kelios biokurą parduodančios įmonės, todėl jų tarpusavio konkurencija nėra labai didelė“, – svarstė J.Barzdys.
Prognozuojama, jog gruodį centralizuotai tiekiamos šilumos kaina gali padidėti apie 16-17 proc. Tačiau iki šio šildymo sezono pabaigos ji padidės ne daugiau kaip iki 20 proc.
Spartesnį šilumos kainos didėjimą stabdo ir bendrovės investicijos. Pasak J.Barzdžio, jau atnaujinta apie 50 proc šilumos trasų, todėl sumažėja nuostoliai.
„Šiemet paklota apie 370 metrų naujų vamzdžių. Iš viso rajone trasų ilgis sudaro apie 20 kilometrų“, – sakė J.Barzdys.
Kretingos rajone centralizuotai tikiamos šilumos bazinė kaina nesikeitė nuo 2019-ųjų, kai ją vienašališkai nustatė Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba.
Kintamoji šilumos kainos dalis, rpiklausanti ir nuo biokuro kainos, perskaičiuojama kiekvieną mėnesį.

 116,280 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes