Eimantas Žilius daug prisidėjo prie pergalės. NKL nuotr.

„Kretingos“ krepšinio klubas, rungtyniaujantis Nacionalinėje krepšinio lygoje, ketvirtadienį išvykoje rezultatu 83-65 įveikė Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandą ir naujus metus pradėjo svarbia pergale, leidusia pakilti į 10 turnyrinės lentelės vietą.

Viską išsprendė tik paskutiniame ketvirtyje
Rungtynes Klaipėdos Bazių valdymo centro salėje geriau pradėjo kretingiškiai, kurie, sužaidus 5 minutes, pirmavo rezultatu 11-6. Visgi antroji kėlinio pusė jau sėkmingiau susiklostė „Neptūnas-Akvaservis“ krepšininkams, kurie ne tik panaikino deficitą, bet ir laimėjo pirmąjį ketvirtį 18-15.
Antrasis kėlinys jau visiškai priklausė „Kretingos“ ekipai, diktavusiai savo sąlygas abiejose aikštės pusėse. Puolime varžovams mūsų miesto krepšininkai atseikėjo 23 taškus , o patys praleido tik 14, ir į ilgąją pertauką išsinešė 6 taškų pranašumą 38-32.
Antrąją rungtynių pusę vėl galingiau pradėjo mūsų miesto krepšinio atstovai, kurie, įpusėjus trečiam kėliniui, pasiekė 12 taškų persvarą. Tačiau jos iki ketvirčio pabaigos išsaugoti nesugebėjo ir varžovams leido ją sumažinti iki 5 taškų.
Lemiamame ketvirtyje „Kretingos“ komanda dominavo – per pirmąsias tris kėlinio minutes įgijo 14 taškų persvarą ir, galima sakyti, „uždarė“ klausimą, kas šiadien laimės rungtynes. Per likusį rungtynių laiką vyko apylygė kova, bet persvara labai nepasikeitė, ir mūsų miesto ekipa šiuos metus pradėjo svarbia pergale, leidusia jau keturiomis pergalėmis atitrūkti nuo paskutinės vietos.
„Kretingos“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo po 18 taškų surinkę Eimantas Žilius ir Aidas Viskontas, 12 taškų pelnė Rytis Zabita, 10 taškų pridėjo komandos naujokas Mintautas Mockus.
„Neptūno-Akvaservis“ gretose naudingumu išsiskyrė 17 taškų pelnęs Oskaras Pleikys ir 12 taškų surinkęs Lukas Kreišmontas.

Rokiruotė gynėjų grandyje
Tarpušventyje įvyko pasikeitimų „Kretingos“ komandos sudėtyje. Ekipa abipusiu susitarimu nutraukė bendradarbiavimą su gynėju iš Klaipėdos Haroldu Saprykinu, kuris aikštėje praleisdavo po 25 minutes, per kurias pelnydavo po 10,2 taško. Ilgai pastiprinimo kretingiškiams ieškoti neteko. Beveik tuo pat metu komandą papildė, LKL sezone atstovavęs Prienų „Labas GAS“ ekipą, jaunas 201 cm ūgio irgi klaipėdietis Mintautas Mockus, kuris stipriausioje šalies krepšinio lygoje per 6 minutes rinkdavo po 2 taškus.

Puiku metus pradėti geromis emocijomis
„Kretingos“ krepšinio klubo vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus nuomone, visada labai smagu naujus metus pradėti teigiamomis emocijomis. Norisi, kad jos lydėtų komandą toliau kitose rungtynėse, kurios, trenerio teigimu, bus sunkios ir tikrai įtemptos.
„Metus pradėti pergale visada labai smagu. Ypatingai ši pergalė svarbi, nes nugalėjome vienus iš savo tiesioginių varžovų dėl išlikimo lygoje ir dabar nuo jų atitrūkome jau keturiomis pergalėmis. Teigiamos emocijos nuo pirmų rungtynių yra tikrai gerai, bet esame realistai ir suprantame, kad mūsų dar laukia labai daug sunkių dvikovų svetimose aikštėse“, – pasidžiaugė, bet kartu ir realistiškai situaciją įvertino treneris.
Kaune sieks revanšo prieš „Žalgirio“ jaunimą
„Kretingos“ ekipa jau šiandien Kaune bandys pasiekti revanšą už skaudų pralaimėjimą rezultatu 83-64 Nacionalinės krepšinio lygos pirmajame rate. Kolkas jaunieji žalgiriečiai per 23 rungtynes yra iškovoję 14 pergalių ir užimą 4 turnyrinės lentelės vietą. Rungtynės Žalgirio treniruočių centre prasidės 16 valandą. Tiesioginė dvikovos transliacija NKL youtube paskyroje.

 101,100 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes