Kretingos rajono savivaldybės merui Antanui Kalniui vis nepavyksta į Savivaldybės tarybos sekretoriaus kėdę pasodinti buvusios Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos darbuotojos Vilijos Venckutės-Palaitienės.
Neseniai Regionų apygardos administracinio teismo Klaipįdos rūmai panaikino Savivaldybės tarybos sprendimus, pagal kuriuos Savivaldybės meras A.Kalnius turėjo atsisveikinti su savo politinio (asmeninio) pasitikėjimo komanda – mero patarėjo, padėjėjo ir Tarybos sekretoriaus pareigybėmis. Pastarosios dvi pareigybės tapo laisvos dar pavasarį, liko užimta tik mero paraėjo pareigybė.
Merui A.Kalniui apskundus Tarybos sprendimus teismui, tie patys Klaipėdos rūmai skubdą buvo atmetę, tačiau Vyriausiasi administracinis teismas grąžino bylą atgal ir privertė nagrinėti. Sprendimas buvo palankus A.Kalniui.
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų sprendimas dar neįsigaliojo, tačiau meras A.Kalnius nusprendė kuo skubiau į darbą priimti naują Tarybos sekretorę. Kandidatė į šias pareigas V.Venckutė-Palaitienė dabar bylinėjasi su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija dėl neteisėto atleidimo iš darbo.
Mero potvarkis dėl V.Venckutės-Palaitienės priėmimo į Tarybos sekretorės pareigas surašytas prieš keletą dienų, tačiau pergalės dar nepasiekė. Jame rašoma, kad naujoji Tarybos sekretorė dirbti turėjo pradėti sausio 18-ąją. Tačiau šiandien sekretorės kėdė dar tuščia.
„Naujoji Tarybos sekretorė V.Venckutė-Palaitienė dirbti turėjo pradėti sausio 18-ąją, tačiau ją įdarbinti visokiais būdais trukdo Savivaldybės administracija. Bendrojo skyriaus specialistai turi mano pasirašytą potvarkį įkelti į „Sistemą“, kad jis įsigaliotų. Bet daromos visokios kliūtys. Rašomi raštai, esą, įdarbinti negalima, nes neįsiteisėjęs teismo sprendimas. Nors buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės. Be to, randama ir kitokių kliūčių – esą, nėra tinkamo stalo, kompiuterio, o pirkti naujus reikia skelbti konkursus ir t. t. Manau, kad eilinį kartą stengiamasi trukdyti man dirbti“, – „Švyturiui“ sakė meras A.Kalnius.
Į Savivaldybės mero kėdę sėdus A.Kalniui, išryškėjo didelė naujai išrinktos valdžios meilė uostamiesčiui – Savivaldybės administracijos direktorė dirbti į kretingos rajoną atvyko iš Klaipėdos, kartu su ja pasirodė ir mero patarėjas, o dabar ketina atbildėti ir Tarybos sekretorė. Negi Kretingos rajone nebėra protingų, galinčių dirbti tokį darbą žmonių?
„Pasitikiu kretingiškiais. Tačiau man dabar reikia kompetentingo žmogaus, galinčio iškart pradėti dirbti. Juo labiau, kad tik metai liko iki kitų savivaldos rinkimų. Esu įsitikinęs, kad V.Venckutei-Palaitienei tikrai užtenka kompetencijos. Be to, Tarybos sekretoriaus pareigybė yra mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo pareigybė“, – teigė A.Kalnius.
Beje, būsimajai Kretingos rajono savivaldybės tarybos sekretorei, jei ji užims šias pareigas, mero A.Kalniaus potvarkiu pareiginės algos koeficientas numatomas 12. Buvusios Tarybos sekretorė, dirbusios ir su buvusiu meru Juozu Mažeika, šis koeficientas buvo 7.

 28,125 peržiūrų (-a)

60% LikesVS
40% Dislikes