Džiuginanti žinia iš Kartenos bendruomenės: vasarą į savo buvusią vietą po restauracijos stos trečiasis koplytstulpis, prieš daugelį metų nuverstas negailestingos vėtros.
Kartenos bendruomenės pirmininkas Marius Meškauskas sakė, kad dėl griuvusio koplytstulpio atstatymo kalbėta jau seniai.
„Po daugelio metų neapsisprendimo, kam gi, vis dėl to, priklauso ir kas turėtų pasirūpinti nuvirtusiu ir apgadintu vienu iš trijų Kartenos koplytstulpių, iniciatyvos nusprendė imtis pati Kartenos bendruomenė. Neieškosime kaltų, kas anksčiau turėjo jį atstatyti, ir nieko nekaltinsime, kad kažkas neatstatė. Nusprendėme tiesiog imti, restauruoti ir pastatyti jį į vietą, ten pat, kur jis stovėjo daug metų“, – kalbėjo M. Meškauskas.
Trys koplytstulpiai Kartenos centre – tikras miestelio simbolis, labai svarbus savitumo akcentas. Bendruomenės pirmininkas ragina karteniškius „iš palėpių traukti gerai džiovintus ąžuolus“, nes jo reikės meistrams.


Koplytstulpį į „prisikėlimo“ vietą padėjo nugabenti ūkininkas ir Kartenos miestelio seniūnaitis Gintaras Žiobakas. Pasak M. Meškausko, savo ąžuolais Gintaras jau prisidėjo prie koplytstulpio restauracijos, o kiek restauracija kainuos, kokie meistrai atliks darbus – kol kas tai nevieša informacija.
„Darbus planuojame baigti vasarą. Šiandien nenoriu sakyti jokių tikslesnių terminų, nes dar nežinia, kaip viskas pasisuks. Tik žinau, kad tą dieną vyks ne tik koplytstulpio pastatymas, bet ir šventė su siurprizais mažiesiems karteniškiams“, – sakė M. Meškauskas.

 48,175 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes