Buvusį tiltelį primena tik metalinės sijos.

Kartenos piliakalnio papėdėje galingas Minijos potvynis žiemos pabaigoje nuplovė vieną iš dviejų tiltelių, vedančių į kalną.
Daugelio atmintyje – neeilinis Minijos potvynis, užtvindęs visą Kartenos slėnį. Galinga išsiliejusios upės srovė kėlė rūpesčių gyventojams, ne vienam karteniškiui buvo apsemti rūsiai. Potvynio padariniai iki šiol matomi piliakalnio papėdėje: iš vieno pėsčiųjų tiltelio, vedančio į kalną, liko tik metalinių konstrukcijų pagrindas, o medinė grindinio ir turėklų konstrukcija nunešta į netoliese esančią pakrūmę. Buvusių liūčių ir potvynio metu nukentėjo ir Kartenos piliakalnio šlaitas – jo dalis nuslinko.
Piliakalniu ir jo aplinka rūpinasi Salantų regioninio parko direkcija. Direktorius Modestas Šečkus teigė, kad pamačius ir įvertinus potvynio padarinius iškart pradėta rūpintis tiltelio atstatymu.

Medinė konstrukcija bejėgiškai pūpso Minijos pakrantėje.

„Nedaug kas matė, kaip upės srovė, pakėlusi medinę tiltelio konstrukciją, nešiojo ją po išsiliejusią pievą. Galų gale ji užkliuvo už krūmų kalno papėdėje, ten ir liko“, – pasakojo vadovas.
Pasak M. Šečkaus, paraiška dėl tiltelio atstatymo bus teikiama Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos. Kol bus įvertinti nuostoliai, nustatytas lėšų poreikis, kol jos bus skirtos – praeis ne viena savaitė, gal mėnesiai. Ar tiltelis bus restauruotas iki tradicinės Kartenos piliakalnio šventės – sunku atsakyti. Direktoriaus nuomone, greičiai tai įvyks baigiantis vasarai.

 

 28,446 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes