Sauserių ūkininkas Dariu Mažonas sakė esąs įsitikinęs, kad telyčaites nužudė dideli šunys.

Antradienio rytą Sauserių kaimo ūkininkas Darius Mažonas, nuėjęs aplankyti pievoje besiganiusius savo gyvulius, gyvus rado ne visus – dvi apie vienerių metų telyčios gulėjo negyvos. Ūkininkas įtaria, kad jas nudaigoti galėjo… šunys.
Visai šalia negyvenamos sodybos pievoje ganėsi trys telyčios ir jautukas. Antradienio rytą, kaip ir kasdien, savo valdas apžiūrėdamas ūkininkas D.Mažonas dvi telyčias rado gulinčias negyvas. Jos buvo stipriai apdraskytos – apgraužti snukiai, išdraskytos kitos vietos.
„Pirmiausia pagalvojau, kad telyčias nužudė vilkai, tačiau kažkaip keistai pasirodė padaryti sužalojimai. Atrodo, jog plėšytos minkščiausios vietos, gerklės neišdraskytos. Dar viena telyčia ir jautis stovėjo išsigandę, bet tik truputį apkandžiotomis kojomis. Todėl kilo įtarimas, kad pasidarbavo dideli šunys“, – „Švyturiui“ pasakojo D.Mažonas.
Pasak ūkininko, po kaimą ir aplink esančius miškus dažnai klaidžioja du dideli vilkšuniai, gąsdinantys žmones. Paskersti telyčias jiems didelio vargo nebuvo, nes teritorija beveik atvira, šalia stovinčiame name niekas negyvena.
Pagal pėdsakus nustatyti, kieno tai darbas, nepavyko, nes žemė buvo sausa ir žvėrys pėdsakų nepaliko.
Atvykę Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai bei medžiotojų būrelio, kurio medžioklės plote įvyko skerdynės, atstovai vis dėlto nusprendė, jog tai vilkų darbas.

Ūkininkui pavyko užfiksuoti jautį bandžiusius pulti šunis.

„Surašėme apžiūros aktą. Dabar iš ūkininko laukiame sąskaitos už telyčių utilizavimą. Pagal tai bus nustatytas žalos atlyginimo dydis. Padarytus nuostolius turės kompensuoti Aplinkos ministerija“, – sakė Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė.
Pasak vedėjos, tokie atvejai, kai besiganančius gyvulius užpuola vilkai, rajone nėra dažni. Pernai Imbarės seniūnijoje buvo du atvejai, kai vilkai sudraskė dvi avis.
Vis dėlto ketvirtadienį ūkininkui D.Mažonui pagalbos šauktis teko dar kartą. Vidurdienį, jis akis į akį susidūrė su dviem didžiuliais, agresyviai nusiteikusiais vilkšuniais, ketinusiais pulti likusią telyčaitę, o gal ir jautuką. Tačiau tokie ketinimai nepavyko, nes gyvulių šeimininkas neišsigando ir šunis nuvijo.
„Nors ir drebančiomis rankomis mojuodamas, kažkaip sugebėjau šunis nuvyti. Jei nebūčiau buvęs arti gyvulių, nebeturėčiau tikriausiai ir jų. Dabar įsitikinau, kad paskerstos telyčaitės yra jų darbas. Be to, tie patys vilkšuniai anksčiau ne kartą buvo pastebėti klaidžiojantys po mišką. Taip pat ir kai kurie kaimynai pasakojo, jog buvo išgąsdinti“, – sakė D.Mažonas.
Ar ūkininko telyčaites tikrai paskerdė šunys, aiškinasi ir Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai, kurie ketvirtadienį lankėsi D.Mažono ūkyje. Pasak komisariato viršininko Arūno Pužausko, jie į Sauserius vyko aiškintis dėl palaidų šunų. Ką pareigūnai darys toliau, priklausys nuo to, ką pasakys veterinarai – gyvulius paskerdė vilkai ar šunys.
Beje, pasak D.Mažono, jei tai šunų darbas, jų šeimininkus surasti tikrai nebus sunku.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Saulius Alonderis „Švyturiui“ teigė dar nepatęs ir negirdėjęs tokio atvejo, kad šunys papjautų gyvulius.
„Sunku patikėti, kad šunys galėjo paskersti gyvulius. Žinoma, gali įkąsti ar daugiau apkandžioti, tačiau papjauti vargu. Nors, kita vertus, jei jie tą daryti mokomi, gali būti kitokia kalba. Vilkai pro Sauserių kaimo teritorijoje esančius miškus kartai praeina. Didesnė tikimybė būtų, jog tai jų darbas. Suprantama, konkrečiai pasakyti tikrai negaliu“, – „Švyturiui“ pakomentavo S.Alonderis.

 17,354 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes