Ne pirmus metus žmonės renkasi į amatų šventę „Darbs meistra kuolėj“, kurioje savo gaminius ir veiklą pristato amatininkai bei tautodailininkai. Medžio, odos gaminiai, dailės darbai, įvairūs papuošalai bei skanėstai viskas, ką kiekvienas apsilankęs jomarke gali gauti ir paragauti. Šiais metais jis tapo simboliniu renginys įvyko Kretingos dvaro prieigoje, grafų Tiškevičių dvare.

Renginio vedėja pasakojo, jog šiais metais labai simboliška visiems susirinkti Kretingos dvaro prieigoje, grafų Tiškevičių dvare, nes, kaip žinoma, Tiškevičiams labai rūpėjo ir kultūra, ir amatai, ir ūkis. „Šiandien puoselėsime tai, kas mūsų senai lietuvių tautai yra svarbu“, – tokiais skambiais žodžiais šventę pradėjo vedančioji.

Jau antrus metus iš eilės žmonės lankosi amatų šventėje- „Darbs meistra kuolėj“. Šį kartą Kretingos etnokultūros skyrius pasistengė, kad jomarke pasirodytų daug amatininkų ir tautodailininkų, o susirinkusieji galėtų ne tik pirkti, bet ir mokytis, ragauti, šokti, linksmintis bei, žinoma, puoselėti senoviškas tradicijas.

Paklausus vienos iš jomarko dalyvių Rasos apie ekonominę krizę bei pardavimus šiais metais, lyginant su praėjusiais jomarkais, moteris atsakė, jog pardavimų skaičius nepasikeitė. „Tas pardavimas turbūt toks pats išliko. Renginys nėra didelis, čia labiau gal orientuota į bendruomenę ir edukaciją“, – įžvalgomis dalinosi Rasa. Kadangi ji pati Kretingos muziejuje veda edukacijas, o dar ir yra baigusi kultūros paveldo studijas, visi tokio pobūdžio renginiai Rasai yra labai artimi.

Štai ponios Irenos Eitavičienės krizė visai nepaveikė. Pradendačioji tapytoja, kurios darbai kalba patys už save, nesuka galvos dėl nieko, gyvena savo gyvenimą, o ir pati teigia, kad yra optimistė. „Man svarbiausia tapyti, eilėraščius rašyti, aš turiu ką veikti, turiu veiklos ir kitokių minčių nėra“, – pasakojo Irena.

Amatininkė Regina pasakojo, jog į tokius jomarkus visada atvykdavo su mokiniais, tačiau visos mugės vykdavo centre, todėl šis renginys bei jo neįprasta lokacija jai yra visiškai nauja. Regina iki šiol prisimena, kaip į jos kabinetą per pertraukas lėkdavo mokiniai, norėdami prisiliesti prie staklių ir austi. Nostalgiškais prisiminimais pasidalinusi amatininkė, negailėjo ir dovanų – savo pačios austų rankdarbių.

Šventės lankytojus iš savo vietų privertė pakilti Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis “Mėguva”. Ansamblio nariai dainavo, šoko, kalbėjo apie amatus ir užkūrė tikrą pirtį visos šventės metu.

Judita BARANAUSKAITĖ

 12,840 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes