„Švyturio“ redakcijai pradėjus domėtis, kodėl netvarkomos kelio Kūlupėnai-Darbėnai pakelės, paaiškėjo, kad už šio ruožo priežiūrą atsakinga Latvijos bendrovė „SIA BINDERS“, rekonstravusi kelią. Jos atstovai bendrauti vengė, nukreipė į komunikacijos skyrių, tačiau su jo specialiste vos pradėjus pokalbį, buvo padėtas ragelis ir daugiau į redakcijos skambučius niekas nebeatsakinėjo.
Tačiau susisiekus su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija ir išdėsčius problemą – jau po kelių dienų kelio ruožas buvo sutvarkytas.
Į redakciją kreipęsis laikraščio skaitytojas buvo pasipiktinęs tuo, kad yra netvarkomas valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2306 Kūlupėnai-Darbėnai ruožas nuo 0,00 iki 11,240 km, kuriam neseniai buvo atliktas kapitalinis remontas.
„Šio kelio kai kuriuose ruožuose žolė jau tokia didelė, kad ties vingiais net nesimato priešais atvažiuojančio automobilio“, – tikino skaitytojas.
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) paaiškino, kad minėtas ruožas šiuo metu dar nėra atiduotas eksploatacijai, todėl už jo priežiūrą atsakingas rangovas, Latvijos bendrovė „SIA BINDERS“. Tačiau su šia bendrove, kaip minėjome, nebuvo galimybės susisiekti ir išsiaiškinti, kodėl neprižiūrimos šio kelio ruožo pakelės.
Kretingos kelių tarnybos vadovas Tomas Balčytis paaiškino, kad jų bendrovė nėra atsakinga už šio kelio ruožo priežiūrą.
„Po mūsų pokalbio, atrodo, jau kitą dieną sulaukėme skambučio iš Kelių direkcijos ir vis dėlto pažadėjome padėti šioje situacijoje. Nors šiuo laikotarpiu mes vos spėjame suktis su pakelių priežiūros darbais, už kuriuos patys esame atsakingi. O už šį kelio Kūlupėnai-Darbėnai ruožą atsakingas rangovas, tačiau kiek galėjom, tiek padėjom“, – jau po atliktų darbų sakė T. Balčytis.
Pašnekovas tikino, kad šiuo metu visa pakelių priežiūros darbams reikalinga technika dirba be sustojimo, tačiau jie vis dėlto sutiko atlikti būtinus minimalius darbus ir buvo sutvarkyta 1-oji šio kelio ruožo zona.
„Šiemet žolė auga beprotiškais tempais. Per vasaros sezoną mums priklausančių kelių ruožų pakeles jau pjovėme tris kartus ir, atrodo, gali prireikti pjauti ir ketvirtą kartą. Anksčiau per sezoną pakakdavo dviejų kartų – ir viskas“, – sakė T. Balčytis.
Pašnekovas pripažino, kad Latvijos bendrovės atstovai norėjo užsakyti platesnio pakelės ploto sutvarkymą, tačiau daugiau darbų atlikti Kretingos kelių tarnyba, tikėtina, galės tik rugsėjo antroje pusėje. Žinoma, dar lieka tikimybė, kad kelias bus tvarkomas ir sparčiau, jei Latvijos bendrovė suras kitą rangovą.
Beje, šio kelio ruožo pakelės buvo nušienautos šiemet tik pirmą kartą.
„Kodėl latviai suskubo tvarkyti tik dabar šį ruožą, tam gali būti kelios priežastys. Tikėtina, kad šiuo laikotarpiu yra tiesiog sunku surasti, kas galėtų atlikti tokius darbus, nes visi užimti. Be to, kai esi Latvijoje, tai to kelio ir nematai, nematai kokia ten situacija. O kai nematai, tai ir galva, matyt, neskauda“, – pašmaikštavo T. Balčytis.
Kretingos kelių tarnybos vadovas patikino, kad jau atlikti pakelės tvarkymo darbai šiuo metu užtikrina saugų eismą šiame kelio ruože. Taip pat T. Balčytis sakė, kad, jo žiniomis, šiuo metu Kretingos rajone daugiau tokių apleistų kelių ruožų, koks buvo kelyje Kūlupėnai-Darbėnai, nėra.

Mindaugas LAUKYS

 21,398 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes