Kretingos muziejaus parodų antrame aukšte nuolat eksponuojami įvairūs daiktai, eksponatai, kurie susiję su didikais, kadaise valdžiusiais Kretingą, jos dvarą. Šiemet, muziejaus šventės metu, Istorijos ir kultūros ekspozicijoje įvyko J. K. Chodkevičiaus ir jo artimiausių žmonių istorinių portretų parodos atidarymas. Docentė, istorijos mokslų daktarė Genutė Kirkienė kartu su paramos ir labdaros fondu, kuriam vadovauja žurnalistas Edmundas Jakilaitis, padovanojo šią parodą visai Kretingai.

    „Šiemet yra labai malonu, kad mūsų pradėtą po truputį plėsti ekspoziciją papildė 12 portretų, kuriuos mums padovanojo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentė Genutė Kirkienė. Ji praėjusiais metais rengė projektą, skirtą Jono Karolio Chodkevičiaus 400-ųjų mirties metinių proga“, – tvirtino istorikas, archeologas, muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei Julius Kanarskas.

„Portretai buvo kaupti nuo 2008-ųjų metų ir čia reikėtų, vis dėlto, padėkoti Užsienio reikalų ministerijai, nes aš tuos projektus dariau su Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos departamentu. Pavyko mums, dar tais laikais, nuvykti į Baltarusiją su Marija Matušakaite, bei surasti ne tik Chodkevičių, bet ir visų mūsų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos garbingų žmonių didikų portretus“, – išlikusiais prisiminimais apie portretų paieškas dalijosi docentė G. Kirkienė.

J.Kanarskas kartu su vietiniais gyventojais nuoširdžiai dėkojo, kad Kretinga nebuvo pamiršta ir visa medžiaga neliko Vilniuje, o atkeliavo būtent į šį miestą, kuriame J. K. Chodkevičius paliko ryškiausią pėdsaką. Kretingiškiai atidavė savo širdis už istorinių asmenybių įamžinimą.

G. Kirkienė jau yra užmezgusi ryšius su paskutiniais Chodkevičių gyvaisiais palikuoniais, kurie šiuo metu yra Gdanske, tad ji tikisi, jog kokį nors tikrą artefaktą ar relikviją pavyks padovanoti muziejui, kuriame Kretingos įkūrėjas J. K. Chodkevičius yra ypatingai gerbiamas.

Judita Baranauskaitė

 27,011 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes