Vasaros sezono metu, kiekvieną savaitgalį, žmonės turi galimybę apsipirkti bagažinių turgeliuose, kuriuose nebenaudojami, bet įdomūs ir vertingi, daiktai gali rasti naujus šeimininkus. Pardavėjai su atidarytomis automobilių bagažinėmis viliasi parduoti kuo daugiau antikvarinių daiktų, tačiau žmonių susidomėjimas naudotais daiktais ne visada būna didelis.
Bagažinių turgelyje galima rasti įvairiausių namų apyvokos priemonių, sodo reikmenų, išskirtinių drabužių ar vintažinių pirkinių, kuriuos ne visada galima rasti sendaikčių parduotuvėse. Nepaisant to, kad šioje vietoje gausu prekių, žmonės teikia pirmenybę kitoms apsipirkimo vietoms. Vienas iš prekeivių teigė, kad žmonių susidomėjimas jo prekyba yra minimalus. „Nuperka vieną kitą daiktą: tai knygutę, tai kokią smulkmeną. Bet prekyba į minusą neina“, – kalbėjo vyras.
Pardavėja Daiva pasakojo, kad iš savo pačios darytų rankdarbių beveik jokio pelno negauna. „Čia tikrai ne. Su tokiomis prekėmis reikėtų važiuoti į muges, o ne į bagažinių turgelius. Ne to žmonės ieško“, – atviravo Daiva.
Į turgelius susirenka daug skirtingų prekiautojų, tačiau pelnas nėra jų pagrindinis tikslas. Kretingos gyventojas Mindaugas neslepia, jog pasitaiko žmonių, susidominčių jo parduodamais sendaikčiais, tačiau pakalbintas pardavėjas tokio darbo nelaiko pelningu uždarbiu. Kretingiškiui tai yra senų daiktų išsaugojimas ir pardavimas tiems žmonėms, kuriems, galbūt, tai bus visiškai nauja ir neįprasta. „Čia yra ne uždarbis. Vilniuje, pavyzdžiui, kažkas atvežė visą sunkvežimį senų daiktų – ir iškratė. Taip gi negalima, juk vis dėlto čia yra žmogaus darbas ir investicija“, – sakė Mindaugas.
Artimiausi mūsų kraštui bagažinių turgeliai dažniausiai organizuojami savaitgaliais tokiose vietose: Vydmantuose (Palangos plentas 2) ir Žibininkų k., Kretingos r. (vadinamasis „Aukselių turgelis“) – „HBH Palanga“, automobilių stovėjimo aikštelės dešinėje.

Judita Baranauskaitė

 10,152 peržiūrų (-a)

100% LikesVS
0% Dislikes