Pirmąjį rugsėjo savaitgalį šimtai rotariečių su šeimomis susirinks į Palangoje vyksiančias tradicines sporto žaidynes – „Rotariadą“. Jau dvidešimt pirmą kartą rengiamoje rotariečių sporto šventėje tikimasi sulaukti arti tūkstančio dalyvių iš Lietuvos bei svečių iš užsienio šalių kurių tikslas ne tik pasportuoti, bet ir paremti Lietuvos paralimpiečius. Šiemet rotariečiai sieks dar daugiau – pirmą kartą rengiamame labdaros bėgime surinktas lėšas skirs gėlo vandens stotelių įrengimui kurorte.

Rugsėjo 1-4 dienomis Palangos sporto arenas ir aikštynus užplūsiantys  rotariečiai susirungs 14-likoje skirtingų sporto rungčių, tokių kaip paplūdimio tinklinis, krepšinis, šachmatai, tenisas, biliardas, smiginis, golfas ir kitų. Varžybose bus išdalinti 27 medalių komplektai.

Į Palangą atvyks ir Lietuvos paralimpinio komiteto delegacija. Paralimpiečiai Rotariados dalyvius ir svečius jau yra supažindinę su dviem paralimpinėmis rungtimis – rutulio stūmimu ir tinkliniu sėdint. Pastaroji rungtis šiemet Rotariadoje pirmą kartą taps įskaitine.

Nors visus vienys sportas, tačiau šventės dalyviai sau kelia dar didesnių tikslų.

„Šiemet pirmą kartą šalia tradicinių sporto rungčių varžysimės ir labdaros bėgime „Už švarią Baltiją“, kuris vyks rugsėjo 3 dieną. Visos bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos gėlo vandens stotelių įrengimui kurorte. Kviečiame prisijungti visus, kam svarbi ekologija. Tikimės, kad pastatytos gėlo vandens stotelės ženkliai sumažins plastiko vartojimą kurorte“, – sakė Lietuvos Rotary apygardos valdytoja Jurgita Turulienė.

Pati įveikusi 10 maratonų – Vilniuje, Kaune, Niujorke, Berlyne, Čikagoje ir Bostone, šį rudenį startuoti besiruošianti Londono maratone, J. Turulienė visus kviečia jungtis ir bėgti už ekologiją.

„Kviečiame kartu bėgti ne tik rotariečius ir jų šeimų narius, bičiulius, bet ir Palangos, Klaipėdos aplinkinių regionų gyventojus, kurorto svečius, visus kuriems svarbi aplinkosauga ir Baltijos jūra. Ir nesvarbu, ar bėgsite, o gal tik eisite. Pagal galimybes, galėsite pasirinkti trasos, kuri vingiuos gražiausiomis kurorto vietomis, ilgį“, – registruotis bėgimui kvietė Rotary valdytoja Jurgita.

 

5 km trasa vingiuos nuo Palangos stadiono per botanikos parką, Meilės alėją, Palangos tiltą ir Basanavičiaus gatvę. Norintys įveikti 10 km, ta pačia trasa bėgs dukart. Nemokamai vieną ratą Palangos stadione kviečiami bėgti vaikai iki 12 metų.

„Darna su gamta ir vieni kitais yra mūsų gražios ateities garantas. Kartu mes galime daugiau, todėl kviečiu visus jungtis į bėgimą „Už švarią Baltiją” ir prisidėti prie kilnaus šio renginio tikslo – gėlo vandens stotelių pastatymo Palangoje, kurios skatins naudoti mažiau plastiko! Ateitis priklauso nuo mūsų, todėl svarbūs net patys mažiausi žingsneliai!”, – sako viena iš bėgimo ambasadorių, vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė, daugkartinė Lietuvos čempionė, olimpietė Vaida Žūsinaitė

 

Registracija į labdaros bėgimą čia : https://bit.ly/3R40d37

 6,840 peržiūrų (-a)

50% LikesVS
50% Dislikes