Kai kurių kovo 5-ąją savivaldos rinkimuose dalyvausiančių rajono politinių organizacijų atstovai antruoju bandymu pasirašė„Deklaraciją dėl korektiškos, dalykiškos ir skaidrios rinkimų politinės kampanijos“.
„Mes, žemiau pasirašę kandidatai/ės į Kretingos rajono merus ir/ar politinių organizacijų iškeltų kandidatų sąrašų lyderiai/ės, suprasdami korektiškos, dalykiškos ir skaidrios rinkimų politinės kampanijos svarbą sėkmingai Kretingos rajono ateičiai, įsipareigojame 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos metu: gerbti savo rinkėjus ir oponentus; konkuruoti dalykiškai ir korektiškai; nesinaudoti neetiškomis ryšių su visuomene veiklos priemonėmis; nešmeižti savo oponentų, neskleisti melagingos informacijos; užtikrinti skaidrumą; nesinaudoti tarnybine padėtimi vykdant rinkiminę agitaciją bei tokiu būdu nesudaryti sau išskirtinių sąlygų politinei agitacijai; Savivaldybės posėdžių metu oriai ir pagarbiai oponuoti rinkimų politinės kampanijos dalyviams, susitelkiant darbams Kretingos bendruomenės gerovei“, – rašoma Deklaracijos tekste.
Pirmasis po Deklaracijos tekstu pasirašė Antanas Kalnius. Po jo – Justė Stonkutė, Mindaugas Černeckis, Jonas Drungilas, Arūnas Merkelis, Rimvydas Šakinis ir Vytautas Ročys.
Politinio komiteto „Kretingos kraštas“ iškelto kandidato į merus A. Kalniaus inicijuotą deklaraciją pasirašė tik trys kandidatai į merus iš aštuonių: nėra darbietės Jolitos Vaickienės, liberalsąjūdiečio Romualdo Jablonskio, „valstietės“ Dalios Martišauskienės, konservatoriaus Dangiro Samaliaus ir socialdemokrato Egidijaus Viskonto parašų.
Darbo partijos iškelta kandidatė į merus J. Vaickienė „Švyturiui“ teigė, jog Deklaracijos nepasirašė dėl labai paprastos priežasties – tuo metu, kaip Deklaracija buvo pasirašoma, ji buvo užsiėmusi darbo reikalais.
Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatas į merus R. Jablonskis anksčiau įvykusiame pirmajame bandyme teigė, jog tokios deklaracijos nepasirašys, o į susitikimą atvykęs tik „dėl įdomumo“. Jo nuomone, per rinkimų kampaniją elgtis taip, kaip numatyta Deklaracijoje, visus kandidatus jau įpareigoja galiojantys įstatymai, todėl pasirašyti dar kažkokius dokumentus nėra prasmės, nebent tai būtų daroma dėl politinės reklamos.
Labai panačias nuomones taip pat jau anksčiau išsakė ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė į merus D. Martišauskienė, Socialdemokratų partijos kandidatas į merus E. Viskontas bei Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas į merus D. Samalius, nors ir pasiūlęs dviem punktais papildyti Deklaracijos tekstą.

 35,262 peržiūrų (-a)

22% LikesVS
78% Dislikes